27.10.2016, 23:42 | czytano: 2484

BO: Modernizacja nagłośnienia i montaż świateł estradowych w MHL w Nowym Targu

NOWY TARG. Jednym z projektów ogólnomiejskich zgłoszonych w tegorocznym burdżecie obywatelskim jest "Modernizacja nagłośnienia, wykonanie instalacji efektów scenicznych, montaż świateł estradowych na Hali Lodowej w Nowym Targu".
Pomysłodawcy tłumaczą:
"Urządzenia, które są przedmiotem tego projektu są urządzeniami mobilnymi. Mogą być wykorzystane na różnego rodzaju imprezach masowych, organizowanych w Mieście takich jak Targi Budowlane, Jezus na Lodowisku, Piknik Lotniczy, Jarmark Podhalański, imprezy organizowane przez Szkoły, Związek Podhalan, MOK itd.

Obecnie wszystkie te urządzenia są wynajmowane za duże pieniądze. Modernizacja nagłośnienia da możliwość przenoszenia urządzeń, co spowoduje zwiększenie atrakcyjności imprez w mieście, oraz możliwość wykorzystania hali lodowej na organizowanie różnego rodzaju występów, koncertów, zawodów sportowych, które przy obecnym nagłośnieniu i oświetleniu, nie mają szans na dobrą realizację. Wtedy to Hala Lodowa mogłaby pełnić funkcję hali wielofunkcyjnej. Natomiast, ze względu na mobilność tych urządzeń imprezy organizowane dotychczas w naszym mieście uzyskałyby większą atrakcyjność nie zwiększając kosztów organizacyjnych .

Chcemy poprawić w sezonie zimowym atrakcyjność meczy hokejowych, a w lecie stworzyć możliwość organizowania, dyskoteki na rolkach wewnątrz hali lodowej. Zakup urządzeń nie marnuje środków finansowych w przypadku budowy nowej hali lodowej, tylko daje nam większe możliwości podniesienia atrakcyjności turystycznej dla naszego miasta. Nie chcemy, aby Nowy Targ był tylko i zaledwie drogą przejazdową do Zakopanego, czy też Białki Tatrzańskiej. Dajmy dużo atrakcji i ofertę dla turystów."

"Chcesz, aby w Nowym Targu powstała już teraz hala wielofunkcyjna to głosuj na zadanie nr . 12 w budżecie obywatelskim. Uda się dzięki Tobie" - apelują.

Głosowanie potrwa do końca miesiąca - szczegóły: https://obywatelski.nowytarg.pl/glosuj/okreg-ogolnomiejski-nr-5

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ile jeszcze o tym napiszecie ?29.10.2016, 16:15
to już drugi taki artykuł tutaj nagadujący do głosowania to chyba obywatele maja zdecydować co im jest potrzebne i czego chcą a nie wysłuchiwać o tym na każdym kroku , jak lodowisko chce cos z budzetu to niech siedzi i czeka, w kolejce projektów jest mnusto jedne mniej drugie bardziej potrzebne lodowisko to riuna zle zarzadzana i nie przynasząca żadnych dochodów nie widze potrzeby iwestowania w ruine i jeszcze te usprawiedliwienia ze to sprzet mobilny
świetlik28.10.2016, 12:22
scenę też kupili i jak jest jarmark to trzeba wypożyczać bo miejska nie spełnia wymogów, a świateł które by chcieli kupić nie można do niej podtrzepić
mn28.10.2016, 12:17
pierwsza sprawa to to, że lodowisko ma bardzo kiepską akustykę i żaden nawet najlepszy sprzęt tego nie zmieni. Można to trochę poprawić, tylko pytanie po co? A jak chodzi o światła sceniczne to każdy zespół ma tzw. rider techniczny i życzy sobie inne urządzenia, więc zakup jednego systemu jest bezsensowny, nie mówiąc już ile to kosztuje. Jakikolwiek zestaw dobrego oświetlenia sceny to koszt około pół miliona. firma za oświetlenie takim sprzętem bierze około 5000-8000zł. to jest ponad 100 imprez, bo przecież trzeba do tego jeszcze ludzi, transportu i magazynu. To kiedy to się odrobi?????? nie mówiąc że w ten sposób podcina się skrzydła dwóm rozwijającym się firmom nagłośnieniowym ograniczając im ilość obsługiwanych imprez.
Z Lepszej Przyszłości28.10.2016, 09:28
Bilgun - podejdź do zadania bez krytyki i czytaj proszę bardziej ze zrozumieniem "urządzenia mobilne" , czyli nie wszystko jest zamontowane na stałe. Większość urządzeń można w ciągu godziny zdemontować i rozłożyć przy scenie w plenerze. Ognie przy wychodzeniu zawodników czy to hokeistów, piłkarzy, koszykarzy, bokserów itd. robią niesamowity efekt. To samo dotyczy koncertów. lampy sceniczne również rozkłada się i buduje na tej samej zasadzie jak scenę tylko różnica jest taka że nie będziemy jako miasto musieli płacić tak dużych pieniędzy za wypożyczenie. a imprez mamy coraz więcej - program b.o. przyniesie oszczędności i podniesie efekt imprez.
finite28.10.2016, 09:16
Dość inwestowania w lodowisko!
olo28.10.2016, 09:15
najpierw zróbcie ogrzewanie trybun na hali , a potem starajcie sie o nagłośnienie
.28.10.2016, 07:50
Burmistrz obiecał halę budować w ciągu 2 lat. Zanim ona powstanie to minie z 4-5 lat. Zatem nowe nagłośnienie jest jak najbardziej sensowne bo obecne jest w tragicznym stanie. A instalację do efektów świetlnych nie montuje się na stałe tylko przenosi gdzie trzeba
Bilgun Ariunbatar28.10.2016, 00:13
Jaki sens ma kupowanie i montowanie takiego sprzetu w ruinie?? Nie wierzę, że ten sprzęt będzie wykorzystany do ew. nowej hali jeśli kiedyś takowa powstanie. Ktoś wtedy będzie miał niezły prezent...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl