04.11.2016, 09:49 | czytano: 2338

Policja podsumowała akcję "Znicz". Problemem znowu nietrzeźwi kierowcy

Policja z Nowego Targu i Zakopanego podsumowała tegoroczną akcję "Znicz". Nadal powszechnym zjawiskiem są nietrzeźwi kierowcy. Mimo zaostrzenia kar nadal wyjeżdżają na drogi. W okresie Wszystkich Świętych policjanci zatrzymali aż 19 kierowców będących pod wpływem alkoholu.
- Akcja "Znicz" ukierunkowana była wobec pieszych i kierujących, aby bezpiecznie mogli dotrzeć w rejon cmentarzy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu czuwali nad bezpieczeństwem kierujących jak również i pieszych. W trakcie akcji odnotowano 1 wypadek drogowy z jedną osobą ranną. Odnotowano również 33 kolizje. W zabezpieczeniu całej akcji brało udział 266 policjantów. Ponadto zatrzymano 19 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu - informuje podkom. Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej policji.
- W powiecie tatrzańskim odnotowano w tym okresie jeden wypadek drogowy z jedną ranną osobą, siedem kolizji, funkcjonariusze ujawnili dziesięć osób, które prowadziły swoje pojazdy po spożyciu alkoholu. W działaniach policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej z Zakopanego oraz Straży Gminnej z Kościeliska - dodaje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Savage05.11.2016, 16:26
JADĘ -NIE PIJE !!!! I tyle . NIE ma co komentować !Jak to komuś nie odpowiada to niech się przeprowadzi choćby do Honolulu a nie wypisuje te teksciki
xzy04.11.2016, 17:33
My ze szwagrem po powrocie z cmentarza obalili pół litra we dwóch. To było o godz. 17. O godz. 20 walnąłem jeszcze 2 piwka. Na drugi dzień o 6.30 było dmuchanko. Wynik 00. Ale strachu się najadłem. Za jakie grzechy takie stresy.
com04.11.2016, 16:11
Akcja "znicz". Podobno mnóstwo policjantów.. Zrobione w ciągu dnia prawie 550 km po drogach krajowych, przejazd obok kilkunastu cmentarzy oraz postój przy kolejnych 4. Podczas całej drogi widoczny jeden radiowóz (Klikuszowa, obok cmentarza) gdzie policjanci siedzieli sobie grzecznie w samochodzie podczas gdy ludzie na zakręcie przebiegali wesoło między samochodami. I to ma być ta wielka akcja? Gdyby rzeczywiście była taka jak ogłaszano to zatrzymań zarówno kierowców jak i pieszych było by kilkanaście razy więcej. I tak co roku..
Jan04.11.2016, 13:35
do krzych
Widzę że z przepisami u Ciebie zupełnie na bakier. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości precyzuje, że aby funkcjonariusze mogli przeprowadzić taki test musi zachodzić ?podejrzenie, że przestępstwo lub wykroczenie zostało popełnione po spożyciu alkoholu?. Jednym słowem ? kiedy kierowca nie jest podejrzewany o jazdę na ?podwójnym gazie?, policja nie ma prawa przebadać go alkomatem.
I nie rozumiem dlaczego tak nerwowo, wychodzimy z założenia Widzę (pozostałe wpisy) że Polak głubi jak but, trzeba go "za mordę" i tylko łapać i karać. I oczywiscie dęte statystyki... To im wychodzi najlepiej.
Ale już np złodzieja złapać który okrada X dom pod rząd to nie ma szans...
krzych04.11.2016, 13:14
Jan
P.S stac ludzi wydac 50 zl na % albo i wiecej, ale nie stac ich juz dac 15 zl na taxi po wypiciu? Prosze Cie. Jesli nie znasz prawa to nie przytaczaj tego innym, bo wprowadzasz ludzi w blad. Policjant ma prawo Cie skontrolowac. Juz kiedys byla sonda o podniesieniu progu. Ponad 75% ludzi glosujacych opowiedziala za za sprzeciwem podniesienia. Ale takie JANUSZE jak Ty beda za, gdzie w d*** byli i g*** wiedzieli. Juz Cie widze w Niemczech i UK:D w Niemczech masz ograniczenie do 70, bo remontuja autotrade, to jedziesz 70. W PL na tym samym ograniczeniu zapi***sz 130. A Ty o jezdzie po alkoholu tutaj mowisz????
krzych04.11.2016, 13:08
Jan
jestes glupi i tyle :) popatrz sobie na kraje w UE, gdzie w wiekszosci jest 0! dozwolonego i ludzie nie narzekaja. Wszystko zalezy od mentalnosci. W UK jest inna kultura jazdy moj drogi. Tutaj chocby dozwolone bylo i 0.9 to i tak byloby malo.
do Jan04.11.2016, 12:53
Zaś bez przesady zeby po dwóch piwach ci coś rano wyszlo. Nawet bez jedzenia. Chyba ze wczesniej flache wydoiłeś.
do j04.11.2016, 12:51
Zaś bez przesady zeby po dwóch piwach ci coś rano wyszlo. Nawet bez jedzenia. Chyba ze wczesniej flache wydoiłeś.
Jan04.11.2016, 11:21
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w PL kiedy mam 0.5 prom to już o mało nie idę siedzieć a w Niemczech mogę śmigać spokojnie? A w Wielkiej Brytani mogę jeszcze piwo wypić?
Chory kraj, który potrafi tylko nabijać statystyki "pijanych" kierowców poprzez NIELEGALNE dmuchanie tzw świeczki... Przypominam że można odmówić bo policjant może wymagać takiego pomiaru tylko gdy ma wobec kierującego UZASADNIONE podejżenie, o którym nie ma co mówić gdy sztucznie nabijaja statystki w poniedziałek rano zatrzymując każdego, bo nuż któś wypić 2 piwa wieczór, nie zjadł i pokaże mu 0,21...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl