14.11.2016, 13:42 | czytano: 1774

XVII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Przez dwa konkursowe dni można było obejrzeć występy blisko 180 uczestników z 21 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim.
Komisja w składzie: Maria Porębska, Zofia Mieszczak, Wanda Szado-Kudasikowa, Tomasz Słodyczka i Józef Pitoń – przewodniczący, po obejrzeniu 178 toniecników z 21 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii do 10 lat:

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Jakub Karpiel i Karina Łukaszczyk – „Zbójnicek” z Zębu
2. Adrian Mrugała i Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego
3. Mikołaj Stanek i Martyna Pietraszek – „Zielony Jawor” z Krempach
4. Jan i Katarzyna Krzeptowscy – „Polany” z Kościeliska
5. Hubert Mastela i Emilia Górka – „Zeleźnica” z Pieniążkowic
6. Przemysław Tokarz i Magdalena Błachuta- „Dzielanie” z Działu
7. Daniel Obrochta i Agnieszka Biela – „Turnie” ze Starego Bystrego

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Jakub Karpiel – „Zbójnicek” z Zębu
Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego

W kategorii 11-13 lat:

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Mateusz Stopka i Karolina Hajnos – „Zeleźnica” z Pieniążkowic
2. Łukasz Kostecki i Natalia Karciarz - „Biołodunajcanie”
3. Maciej Margosiak i Edyta Mrożek – SP w Pyzówce
4. Paweł Głód i Beata Mrowca – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
5. Kacper Śmiałek i Emilia Lasak – „Mali Holni” z Sierockiego
6. Marcin Stopka i Maria Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska
7. Hubert Zając i Roksana Łuszczek – „Krzesany” z Cichego

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
Łukasz Kostecki – „Biołodunajcanie”
Weronika Kucharczyk – „Mali Hamernicy” z Krakowa
Beata Mrowca – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

W kategorii 14-16 lat:
Taniec solowy

6 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Jan Majerczyk i Wiktoria Starmach – „Majeranki” z Chabówki
2. Wiktor Waniczek i Dagmara Długa – „Zielony Jawor” z Krempach
3. Paweł Stopka i Helena Tylka – „Polany” z Kościeliska
4. Paweł Mulica i Katarzyna Bzdyk - GOKR Kościelisko
5. Piotr Majerczyk i Joanna Pawlikowska – „Biołodunajcanie”
6. Janusz Marduła i Sylwia Piszczór – „Mali Skrzypnianie”

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
Wiktoria Starmach – „Majeranki” z Chabówki
Stanisława Stoch – „Odrowązianie” z Odrowąża Podhalańskiego

Taniec zbójnicki

kat. do 10 lat
I miejsce – Zespół „Krzesany” z Cichego
II miejsce – Zespół „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia
III miejsce – Zespół „Mali Holni” z Sierockiego

kat. 11 - 16 lat
I miesce – Dziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” z Chabówki
II miejsce – Zespół Góralski „Turnie” ze Starego Bystrego
III miejsce – Zespół „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

Wyróżnienia:
Zespół „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Zespół Góralski „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

Jury podkreśla wysoki poziom konkursu. Jury składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz organizatorom XVII Konkursu Młodyk Toniecników. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestniczącym w konkursie, a także osobom zasiadającym w jury, muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”, Andrzejowi Bukowskiemu „Kubieńcowi”, Andrzejowi Skupniowi (PHU Brutal z Zakopanego).

Organizatorzy, oprac. r/ zdj. Krzysztof Jarosz
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl