23.11.2016, 19:37 | czytano: 3055

Jubileusze w Sieniawie (zdjęcia)

W Sieniawie odbyła się uroczystość wspólnego jubileuszu 70 - lecia Przedszkola Gminnego, Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego.
Jubileusz rozpoczął się Mszą św. w intencji wszystkich jubilatów w kościele parafialnym Niepokalanego Serca NMP.
Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor przedszkola Barbara Antolak, witając przybyłych gości: księży, władze samorządowe, lokalne i kuratoryjne oraz przedstawicieli instytucji gminnych, organizacji lokalnych, placówek oświatowych i firm. Wśród gości dyrektor powitała również byłych i obecnych pracowników przedszkola, absolwentów, rodziców i dzieci oraz przedstawicieli, byłych i obecnych członków Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego.

Następnie dyrektor przybliżyła historię przedszkola i czasy obecne. Jubileusz rozpoczął się od wspomnień absolwentów sprzed 60 a nawet 70 lat. Część artystyczną uświetniły występy absolwentów: osób dorosłych, młodzieży, uczniów Szkoły Podstawowej i dzieci oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Wiele wspomnień odżyło podczas prezentacji multimedialnej i przeglądania kronik przedszkolnych, szczególnie podczas prezentacji pożółkłych zdjęć z Kroniki Przedszkola w Sieniawie od początku jego istnienia.

Następnie dyrektor złożyła serdeczne podziękowania wszystkim za przyjęcie zaproszenia na tę uroczystość, za pamięć, wszelkie dobro, życzliwość, pomoc i wsparcie. Ze strony gości do wszystkich Jubilatów skierowane zostały słowa gratulacji, podziękowań, życzeń i dalszych sukcesów w realizacji obranych celów.
Wspólne świętowanie zakończyło się uroczystym obiadem, urodzinowym tortem i gromkim "Sto lat".

Jubileusz, to święto, które pozwala ocalić od zapomnienia cząstkę historii, połączyć pokolenia ludzi, docenić dorobek i stworzyć jego nowe oblicze. Mamy nadzieję, że wszystkim Nam się to udało.

Halina Czubernat
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl