02.12.2016, 19:39 | czytano: 2963

Młodzież z Jabłonki promuje trzeźwość wśród kierowców (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
Jabłonka przyłączyła się do małopolskiej kampanii „No promil, no problem”, której celem jest promowanie trzeźwości wśród mieszkańców gminy, a zwłaszcza kierowców. Akcja została skierowana do młodzieży oraz kierowców, którzy zostali obdarowani przez młodzież gimnazjalną słodkościami oraz ulotkami ostrzegającymi przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.
Koordynatorem akcji jest przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Artur Górka, pedagog Bernadeta Plaszczak, psycholog Aneta Lenart oraz nauczyciel Joanna Pakos. W przygotowaniach aktywnie brała udział młodzież gimnazjum a zwłaszcza uczniowie klasy II A.
Młodzi ludzie spotkali się z terapeutą uzależnień, Markiem Hanuszem, który wyjaśnił im mechanizm uzależnienia oraz jego skutki oraz aspirantem sztabowym Dariuszem Krzystyniakiem z Komisariatu Policji w Jabłonce, który przedstawił m. in. statystyki i skutki wypadków samochodowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Ważną wiedzę młodzież mogła zdobyć na spotkaniu z ratownikiem medycznym, który mówił o skutkach spożywania alkoholu, zażywania narkotyków czy "dopalaczy". Była to też okazja, żeby nauczyć się jak należy reagować w sytuacjach przedawkowania tych substancji, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak wezwać pogotowie.

Ostatnim elementem „Dnia profilaktyki” było wyjście młodzieży z policją i opiekunami na drogi Jabłonki by częstować kierowców ciastkami będącymi symbolem kampanii „No promil, no problem” oraz rozdawanie ulotek informacyjno – profilaktycznych.

UG Jabłonka, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fred04.12.2016, 09:02
Nie tylko u KUDZI starczy stanąć jak ludzie z kościoła wyjdą to kazdy jedzie ale najpierw zaliczy w sklepie setkę i idzie do kościołaMASAKRA.
ja02.12.2016, 23:00
Brawo Darek!
anonim02.12.2016, 20:07
a kiedy taka akcja w lipnicy wielkiej bo u kudzi mtaki jeden non stop po pijaku jezdzi srebrna honda!
Radek- znawca Kobiet02.12.2016, 19:44
Piękne dziewczyny są w tej Jabłonce (na Orawie)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl