07.12.2016, 16:30 | czytano: 2247

Refleksje dotyczące odśnieżania w mieście

NOWY TARG. Nasza Czytelniczka zauważyła, odnosząc się do ostatnich opadów śniegu, że prawda o tym, iż kierowcy jeżdżą na pamięć dotyczy również drogowców. Nie zauważyli oni bowiem, że na ul. Sikorskiego powstały przejścia dla pieszych i chodniki, których zapomnieli odśnieżyć. Poniżej list nadesłany na kontakt@podhale24.pl - dla przypomnienia przed kolejnymi opadami śniegu.
"Nie tak dawno pisałam o odśnieżaniu ulicy Sikorskiego po pierwszych opadach śniegu. Opady były niewielkie, pług przejechał, a potem ułatwił sprawę, bo zniknął, a na ulicy dokonywano ostatnich poprawek i kosmetykę. Jak wiadomo ulica ta staje się coraz bardziej ruchliwa, bo można nią ominąć zakorkowaną Szaflarską. Wykonano przejścia dla pieszych, oznakowano je... Wszystko wspaniale. Śnieg jednak wrócił, i to spore ilości. I cóż? Podobno kierowcy jeżdżą na pamięć, okazuje się, że służby odśnieżające również. Znaków oznaczających przejścia nie zauważyli. Wiele innych rzeczy po przebudowie również. Zjazd z ul. Maczka do Sikorskiego. Do wysokości garaży chodnik odśnieża Spółdzielnia i robi to dobrze. Poniżej garaży chodnik jest już przy ulicy miejskiej. Dwa odcineczki nie są odśnieżane, ludzie wydeptują ścieżki. Mało tego, tutaj śnieg jest spychany, Efekt? Olbrzymia, głęboka kałuża na pół jezdni. Aby przejść trzeba wejść na jezdnię. A jak zamarznie to jazda figurowa dla samochodów i ludzi. Taka sytuacja miała miejsce podczas ostatnich opadów śniegu. Połączenie ulicy Maczka i Sikorskiego ma zrobiony półokrągły chodnik. Aby wejść w ciąg Sikorskiego trzeba pokonać zwały zepchniętego śniegu. Można przewidzieć jak ten chodnik będzie wyglądał po zimie. Przejścia dla pieszych u wylotu ulic Maczka i Sikorskiego i Ku Studzionkom i Sikorskiego - oznakowane - nie odśnieżone. Ludzie wydeptali je sobie na samym zakręcie. Oznakowane przejście przy Sikorskiego tuż obok Topora. Tam zrobiono nawet obniżenie terenu - w ogóle nie tknięte odśnieżaniem. I wreszcie wypracowane przejście przez Sikorskiego na wysokości Sanbudu co nieco zepchnięte ,resztę wydeptane. Jezdnia sucha więc po znakach na niej można się zorientować że tu jest przejście.Może osoba odpowiedzialna za zimowe utrzymanie dróg przeszła by się na kontrolę? Troszkę ruszyła zza biurka? A śnieg można byłoby wywozić nie tylko z Rynku ale i innych miejsc. Sikorskiego zaczyna być ruchliwa. Chwilami bardzo i należałoby zadbać o bezpieczeństwo no i nasze suche buty również".
oprac. r/
zobacz także
komentarze
ja to wiem09.12.2016, 09:59
pod domem to nie jej chodnik a urzedu wiec nie musi odsniezac ani sprzatac jak chce cos postawic to musi placic za kazdy dzien zajecie chodnika
,,,,,,,,,,,,,,09.12.2016, 03:30
a gdzie moj komentaz niewydolny
Jaga09.12.2016, 00:02
Tych komentatorów, którzy twierdzą że na Sikorskiego nie ma chodnika, zapraszam na spacer. Jest!!! Nowy ukończony tuż przed opadami śniegu. I ludzi chodzi tam dość sporo, bo są sklepy, szkoła i laboratorium. A pani/panu "ehh ta czytelniczka" odpowiadam - nie mieszkam w domu prywatnym. Na osiedlu chodniki są odśnieżane. Dość dobrze.
Do Mirek -chodnik o którym pan pisze należy do Spółdzielni i faktycznie zastawiony samochodem jest nieodśnieżony.
Mam smutne doświadczenie z takiego niechlujstwa- trzy sezony wstecz na takiej pryźmie -złamanie kości udowej i loteria- można przeprowadzić operację czy też serce nie wytrzyma? Bo to kolejna byłaby.
Może postawcie się w takiej sytuacji? Jak i co wówczas czulibyście? Każdej zimy ktoś pada ofiarą. I może to być każdy.
blkores66608.12.2016, 11:05
Co roku piszę o tym jak skandalicznie odśńieżane są drogi miejskie i powiatowe szczególnie te odśńieżane przez firme K
mieszkaniec Nowego Targu08.12.2016, 09:30
To już nie żarty co się dzieje z odśnieżaniem w Nowym Targu, a zwłaszcza chodników, przejść dla pieszych gdzie tu jest jakieś bezpieczeństwo pieszych? Nic tylko wypada zaprosić TVP Kronikę Krakowską może po ich interwencji się poprawi. Od czego burmistrz ma pracowników referatu drogowego ? Miasto i Powiat ruszcie się w teren.
Mirek08.12.2016, 07:55
Na tej ulicy, ulicy Sikorskiego na przeciwko przejścia jest chodnik obok śmietnika do wejścia na osiedle. Ostatnio położono tam nową kostkę. Uporczywie parkuje na nim jeden z samochodów. NIe ma jak przejść.
Łopata07.12.2016, 23:36
Wredny śnieg jejku jejku raz na pięć lat na Podhalu i problem.
..07.12.2016, 19:59
tam nie ma żadnych chodników , jakies skrawki i scieżki po trawie wydeptane
i nie ma żadnego ruchy , jedynie samochodowy

ulice w centrum sa nie odsnieżony a co dopiero tereny spacerkowe
o jejku07.12.2016, 19:56
o jeju jeju pani z pieskiem nie ma gdzie na spacerki chodzić , najpierw sensacja z konca miasta teraz na kolejnym zad***, jeszcze jak by tam faktycznie były chodniki . ruch może i jest ale samochodowy , ludzie jak by tamtedy pielgrzymi urządzali to 1 pierwsze by byla ścieżka po 2 ktoś by sie po fatygował odśnieżeniem tych krupówek

tam nie ma żadnych chodników , zaprazsamy do spaceru po miescie od grela po kowaniec moze horyzonty sie poszerzy jak narazie
mieszkaniec07.12.2016, 19:17
A p.o. Marian siedzi i myśli zamiast ruszyć się i pomyśleć o odśnieżaniu chodników i wywożeniu pozostałego śniegu ..
MotoFan07.12.2016, 19:06
Sytuacja wygląda podobnie w całym powiecie. Wybrano firmy do odśnieżania i wszystko cacy. A kontrolować czy upomnieć to nie ma kto mimo , że władza codziennie do pracy śmiga... Wstyd i dziadostwo.
mieszkaniec nt07.12.2016, 18:24
wielka afera o dwa chodniczki.a od zakopianki w strone eklerka.tj. ul. ludzmierska chodniki nie byly wogole odsniezone. moze ktos wyjasnic dlaczego??? sam widzialem jak mini odsniezarka na wojska polskiego jechala chyba z 5 razy po tym samym chodniku na ktory m nie bylo juz sniegu i sciemniaja ze cos robia. a cala ludzmierska i troche kolejowej nie byla wogole odsniezana.Chodzi mi o chodniki oczywiscie.Co to ma znaczyc? za co my placimy?
lb07.12.2016, 18:21
no i zaraz sie zacznie. bo za naszych czasow to wogole nie odsniezano! a teraz to wszyscy by tylko narzekali! a ja jak bylem maly to nie jadlem, bylem czarny i gralem w kosza. a przede wszystkim nie placilem podatkow :)
ehh ta czytelniczka07.12.2016, 17:51
proponuje /.../ śnieg w lesie też przeszkadza , już naprawdę czytelniczka by chciała by odśnieżano tam gdzie jej się podoba i tam gdzie ona chodzi , znajduje jakieś za*** i szuka sensacji , większość chodników wogole jest nie odśnieżana ale nikt afery z tego nie robi odśnieżane są najbardziej ruchliwe trakty i kropa .

niech czytelniczka pochwali sie jak ma odśnieżone przed swoim domem
Zobacz pełną wersję podhale24.pl