08.12.2016, 15:06 | czytano: 1568

Mikołajki dla Mukoludków - sukces trzeciej edycji

Trzecia edycja mikołajkowej akcji na rzecz chorych na mukowiscydozę odniosła wielki sukces. Podczas akcji, która odbyła się w weekend, zebrano ponad 16 tys. zł i tonę żywności.
W „Mikołajki dla Mukoludków” zaangażowało się ponad dwustu trzydziestu wolontariuszy z Rabki Zdroju, Mszany Dolnej, Nowego Targu, Zakopanego i Krościenka nad Dunajcem, którzy kwestowali w dwudziestu sześciu placówkach handlowych. Pomimo wielu utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi wolontariusze nie zawiedli i dzielnie przybyli na kwestę. Z wielkim sercem i zaangażowaniem rozmawiali z klientami zachęcając do wsparcia chorych na mukowiscydozę.
We wszystkich zaangażowanych w „Mikołajki dla Mukoludków” sklepach, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i najstarszych klientów. Darczyńcy hojnie przekazywali wolontariuszom nie tylko słodycze, ale również podstawowe produkty żywnościowe oraz wspierali akcję finansowo wrzucając pieniądze do skarbon. W Rabce Zdroju i Mszanie Dolnej mikołajkowa zbiórka darów odbyła się po raz trzeci, natomiast w Zakopanem, Nowym Targu, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy akcja została zorganizowana po raz pierwszy, mimo to przynosząc wspaniały efekt, który przełoży się na większą liczbę obdarowanych chorych na mukowiscydozę. W tym roku będzie to około 800 paczek dla podopiecznych PTWM, czyli dwukrotnie więcej w porównaniu do ubiegłego roku.Podczas całej jednodniowej akcji udało zebrać się kwotę 16 440,40 zł (dodatkowo 36 Euro 42 centy, 1 funt brytyjski) oraz ponad tonę żywności, w tym około 800 kg podstawowych artykułów spożywczych, takich jak mąki, kasze, makarony, oleje, herbaty, oraz ponad trzy tysiące sztuk słodyczy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W imieniu podopiecznych, Zarządu Głównego oraz pracowników Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli prowadzoną zbiórkę, a także wszystkim wolontariuszom, koordynatorom, oraz instytucjom i placówkom handlowym, którzy zaangażowali się w zorganizowanie oraz przeprowadzenie akcji mikołajkowej.

Źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cichy09.12.2016, 14:02
brawo!!!!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl