08.12.2016, 15:10 | czytano: 2146

Akcja "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo": bezpłatna kontrola świateł w samochodach

W dniach 10 i 17 grudnia na stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego odbędzie się akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Na terenie powiatu nowotarskiego bezpłatnej kontroli świateł będzie można dokonać w trzech stacjach diagnostycznych - Nowym Targu, Spytkowicach oraz Rabie Wyżnej.
W tych dniach kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoich samochodach w wybranych stacjach kontroli. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. W naszym województwie wytypowano 14 stacji diagnostycznych.

W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie?”.

Zakładane cele kampanii:

- wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem,

- stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego,
- zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,

- propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
zobacz także
komentarze
robi09.12.2016, 23:15
Jak kontroli będą dokonywać tacy doświadczeni funkcjonariusze jak na zdjęciu to będą jeździć dalej.........
Mylycjant08.12.2016, 18:30
Wystarczy tylko wyłapać tych pseud-ledziarzy i pseudo-ksenonowców.Ich niebieskie światełka widać z daleka a oni jak jeździli tak jeżdżą nadal na tych wynalazkach.Ostatni zaopatrzyli się jeszcze na Aliexpresie w ledy do tylnych świateł pozycyjnych,też oślepiają jakby jechali na przeciwmgielnych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl