12.12.2016, 14:49 | czytano: 1983

38. Święto Poezji Góralskiej w Rabie Wyżnej

Fot. Piotr Kuczaj
Około 20 poetów spotkało się w niedzielę w Rabie Wyżnej na dorocznym 38. z kolei Święcie Poezji Góralskiej.
W tym roku, na zaproszenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anny Piaskowy, do Raby przybyli: Stanisław Jabłoński, Danuta Truty-Pałasz, Adam Kwiatek, Józef Szaflarski, Renata Klamerus, Joanna Słodyczka, Andrzej Dziedzina „Wiwer”, Wanda Szado-Kudasik, Renata Liptowska, Krzysztof Kokot, Wanda Czubernat, Maria Langer, Izabela Zając, Roman Oleksy, Zdzisław Barglik, Małgorzata Bucior, Julian Staniewski, Wojciech Kusiak, Julian Klamerusi Małgorzata Szarlej.


Rabiańskie święto było okazją do spotkania w gronie osób uprawiających poezję, literacką i gwarową, rozmów o wierszach i towarzyskich pogawędek. Gośćmi święta byli wójt gminy Andrzej Dziwisz i dr Anna Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.Szczególne podziękowania dyrektor Piaskowy skierowała do rabiańskiej poetki Wandy Czubernatowej, która z nieżyjącym już Janem Fudalą była inicjatorką święta, a także do wieloletniej dyrektorki GOK-u Elżbiety Smółki, która co roku była jego organizatorem.


r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
Uczestnik16.12.2016, 08:14
Poeci góralscy pod bałwanem. To już przejdzie do anegdoty. Gdzie te czasy, gdy spotykaliśmy się pod skrzydłami góralskiego Pegaza... No i jakoś nikt nie wpadł na pomysł, by nową szefową GOK przynajmniej okutać w chustę góralską, ta czarna sukienka trochę nie pasowała do całości. Spotkanie świetne - bo jak zwykle pojawili się świetni ludzie, którzy tworzą atmosferę tego Święta. Brakło kilku twarzy - a tego już naprawdę szkoda...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl