22.12.2016, 08:20 | czytano: 2142

Noworoczny Hokejowy Mecz Charytatywny dla Maksyma Batkiewicza (zapowiedź filmowa)

1 styczna 2017 r. zostanie rozegrany Hokejowy Mecz Charytatywny, do którego powstania przyczyniała się historia Maksyma Batkiewicza oraz grupa ludzi pragnących przywrócić dawną tradycję gry w hokeja i zachęcić młodzież do wyjścia z domów. Początek godz. 17.00, boisko przy Gimnazjum nr 2, Nowy Targ, Plac Evry 3. Już dzisiaj zapraszamy!
Inicjatywa organizowania meczów powstała kilka lat temu – mówi Dariusz Świętek, pomysłodawca wydarzenia - Postanowiliśmy wrócić do starych tradycji, kiedy to graliśmy jako dzieciaki w hokeja na każdej ulicy w Nowym Targu. Każdego zimowego dnia po szkole spotykaliśmy się na drodze, wyciągaliśmy bramki zrobione własnoręcznie i zaczynaliśmy grać w hokeja. Sport, który był naszym marzeniem, dyscyplinę jakże bardzo kojarzoną z naszym miastem. Rozgrywaliśmy mecze międzyosiedlowe, każdy walczył na całego, zapominaliśmy czasem o wszystkim co wokół Nas się dzieje i skupialiśmy się tylko na grze…
Nagle gdzieś to wszystko zaginęło… Dzieciaki wolą spędzać wolny czas w domu przy komputerach, ulice i osiedla świecą pustkami… - dodaje Rafał Borowski – współorganizator.

Z czasem pomysł spotykania się na niedzielnych meczach przerodził się w projekt organizowania corocznego meczu noworocznego na wzór amerykańskiego Winter Classic. Ubiegłoroczny zakończył się sukcesem. Z tym większym zapałem rozmachem przygotowano nadchodzące wydarzenie, którego wiodącą ideą jest cel charytatywny, a bohaterem Maksym Batkiewicz. Nastolatek, któremu życie przygotowało nie lada wyzwanie.Maksym to młody hokeista, u którego w czerwcu 2016 roku zdiagnozowano nowotwór kości – kostniakomięsak. W jego przypadku nowotwór został wykryty w prawej nodze w okolicy stawu skokowego. Po 12 - tygodniowej chemioterapii i konsultacji z ortopedami podjęto decyzję o amputacji kończyny. Zabieg wykonano 20 października. Maksym jest bardzo dojrzały i z niesłychanym spokojem i pogodą ducha podchodzi do dalszej kwestii leczenia. Jednakże dalsze leczenie i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych. Stąd mecz, podczas którego każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę.

Maksym Batkiewicz jest podopiecznym Fundacji im. Adama Worwy. Aby pomóc Maksymowi można dokonać wpłaty na konto Fundacji 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem „dla Maksyma Batkiewicza”. Fundacja im. Adama Worwy, os. Nowe 23d 34-400 Nowy Targ IBAN: PL 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 /konto złotówkowe BIC/SWIFT – PKOPPLPW
Na noworoczny mecz organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokaz sztucznych ogni, Dj, cheerleaderki, mały catering dla kibiców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu i wsparcia jakże ważnej idei.

Wydarzeniu patronuje Podhale24.

mat. prasowy, opr.s/
zobacz także
komentarze
oli26.12.2016, 00:17
....szczepan 82....będąc w Kanadzie ,nawet w dużych miastach widziało się na ulicach osiedlowych to samo co lata temu w N.Targu.Tyle tylko ,że dzieciaki mają porządny sprzęt hokejowy.Nawet samochody zatrzymują się aby im nic złego nie zrobić jak grają.Mają za to dużo dobrych zawodników,szkoda tylko że zasilają oni wszystkie kluby amerykańskie.To procentowało w Polsce i zawsze Podhale miało w czym przebierać.
Szczepan 8222.12.2016, 20:03
Bloki przy Alejach 1000 - lecia, piękne czasy, bandy że sniegu, parkany z tektury, łapczka z czapki basaballowki ????, gralo sie od powrotu ze szkoly dokad było widać piłeczkę, teraz w tym miejscu jest parking dla mieszkańców osiedla, cóż czasy się zmieniają, mam nadzieję że mój syn z kolegami wrócą do tradycji ulicznych sportów, pozdrowienia dla wszystkich pamietajacych te czasy ????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl