30.12.2016, 09:39 | czytano: 2509

Hanka Rybka na małopolskiej scenie (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, także w gwarze góralskiej wybrzmiały podczas świątecznego kolędowania z Hanką Rybką w ogrodzie Willi Oksza w Zakopanem. Miejsce nie było przypadkowe. Koncert odbył się bowiem na nowej scenie plenerowej, którą Muzeum Tatrzańskie kupiło dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Małopolski.
Polskie kolędy w góralskiej aranżacji przeplatane opowieściami o podhalańskich tradycjach kolędowania – w ten sposób udało się zatrzymać święta na Podhalu o jeden dzień dłużej. Wtorkowy wieczór mieszkańcom Zakopanego i gościom umilili: pochodząca z Poronina śpiewaczka Hanka Chowaniec Rybka oraz zespół muzykantów wykonujący tradycyjną góralską muzykę. Z kolei anegdoty o lokalnych tradycjach świątecznych i noworocznych opowiadał Józef Pitoń, najlepszy gawędziarz na Podhalu, tancerz, śpiewak i popularyzator folkloru góralskiego.
Muzeum Tatrzańskie po raz pierwszy zaprezentowało też swój nowy nabytek – mobilną scenę plenerową z nagłośnieniem, oświetleniem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. O zakupie sceny zdecydowali mieszkańcy Podhala, którzy właśnie na to zadanie oddali swój głos podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Małopolski.

***

Projekt „Mobilna scena plenerowa” jest jednym z 46 zwycięskich zadań wybranych do realizacji w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Na wszystkie wybrane przez mieszkańców regionu inicjatywy społeczne samorząd województwa przeznaczył w sumie 6 mln zł.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec gminy NT30.12.2016, 14:59
szkoda tylko że Urząd Marszałkowski nie napisał dzięki komu Muzeum Tatrzańskie ma tę scenę bo samo muzeum nie przełożyło słomy na krzyż w tej sprawie a scena mobilna została zakupiona dzięki działaniom sołtysa i społeczności Harklowej i ich głosom!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl