07.01.2017, 12:47 | czytano: 1205

Rozśpiewany orszak Trzech Króli w Szczawnicy (zdjęcia)

W piątek ulicami uzdrowiska pod Jarmutą przeszedł rozśpiewany orszak Trzech Króli zorganizowany przez Akcję Katolicką, Teatr Amatorski, Miejski Ośrodek Kultury, Parafię pw. św. Wojciecha oraz Miasto i Gminę Szczawnica.
Pomimo siarczystego mrozu uczestnicy przemarszu zebrali się przy altanie w Parku Dolnym. Każdy rozgrzewał się jak tylko mógł. Ksiądz Grzegorz Gil zaprosił wszystkich zmarzniętych do tańca w rytm przeboju Alvaro Solera pt: „Sofia”.
Następnie orszak wyruszył do szczawnickiego kościoła, by tam wzięć udział w Mszy. Św. Uświetniła go swoim śpiewem Schola Parafialna prowadzona przez ks. Grzegorza Gila.

Do kościoła przybyli Trzej Królowie, by oddać hołd Dzieciątku. W świątyni odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi oraz kapeli góralskiej Jaworcanie. Zebrani uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez ks. Tomasza Kupca. Kazanie skierowane do najmłodszych uczestników orszaku wygłosił ks. proboszcz Tomasz Kudroń. Wspomniał w nim o idei kolędowania misyjnego oraz organizowania Orszaku Trzech Króli.

Weronika Błażusiak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl