12.01.2017, 15:14 | czytano: 1901

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Witaj, gwiazdko złota" udany dla nowotarżan

Od dwudziestu pięciu lat Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków co roku przed świętami rozświetla blask setek gwiazd wykonanych przez dzieci i młodzież w najróżniejszych technikach plastycznych.
Celem konkursu jest utrwalanie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kultury polskiej. Na jubileuszowy konkurs nadesłano 760 prac z 20 miejscowości w Polsce, prace wykonano w technikach takich jak: malarstwo, rysunek, grafika, malarstwo na szkle, haft, koronkarstwo, collage, tkanina artystyczna, tkactwo, makrama, batik, rzeźba, witraż, wydzieranka, wyklejanka.
Dla Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu przyznano 1 nagrodę, 2 wyróżnienia oraz 8 kwalifikacji do wystawy. 10 stycznia do Tych wybrała się grupa autorów docenionych prac wraz z opiekunem artystycznym Panią Marią Mrożek. Na uroczystej gali nagrodę odebrała Krornelia Furca, wyróżnienie Julia Fryźlewicz i Filip Krauzowicz, kwalifikacje do wystawy: Anna Bukowska, Alicja Fudalewicz, Ilona Markowicz, Kajetan Olcoń, Jakub Parszywka, Klaudia Podkanowicz, Anna Słaboń i Maria Steskal.

Źródło: PCK Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl