13.01.2017, 18:10 | czytano: 942

Ferie w Muzeum Podhalańskim

NOWY TARG. W lutym Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na "Ferie w Muzeum".
Spotkania będą okazją do zapoznania się z bieżącymi wystawami, kolekcją muzeum, a także do kreatywnego spędzenia czasu i wykonania własnych prac plastycznych.
Program „Ferii w Muzeum” /30 styczeń – 12 luty 2017/:

Spotkajmy się w muzeum - cykl zajęć edukacyjnych

 Warsztaty plastyczno – edukacyjne „Odbijanki”
Dzieci poznają XIX – wieczną pracownię drukarską, w której znajduje się jedyna w Polsce ręczna, płaska maszyna drukarska FB-2. Zalicza się ona do najcenniejszych obiektów w zbiorach muzeum. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, na czym polegała praca drukarni oraz samodzielnie wykonają odbitki swoich projektów na papierze.
Grupa wiekowa: 7 – 12 lat, czas trwania 60 min, cena: 5 zł/os.
(opieka wstęp bezpłatny), wtorek - czwartek, od godz. 10.00

 Ścieżka muzealna po ekspozycji stałej dla rodzin z dziećmi w różnym wieku pt. „Podróżuj z Barankiem Loczkiem po Podhalu i Orawie”. Gry i zabawy edukacyjne po ekspozycji stałej muzeum urozmaicą zwiedzanie oraz pozwolą w ciekawy sposób spędzić czas. (Uczestnicy z największą ilością punktów otrzymają edukacyjne kolorowanki)
Grupa wiekowa: 7 – 12 lat, czas trwania: do 45 min,
cena: 5 zł/os. (opieka wstęp bezpłatny)

 Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych pt. „Wszystkie zapachy zimy”
Podczas warsztatów stworzymy zimowy pejzaż, miejsce, które szczególnie zapadło w naszej pamięci podczas spacerów. Inspiracji do pracy dostarczą nam nasze zmysły: węch, wzrok, dotyk i smak. Dzieci poprzez zabawę dowiedzą się czym jest pejzaż, faktura, kompozycja, perspektywa.
Grupa wiekowa: 3 – 12 lat, czas trwania: do 60 min, cena: 5 zł/os. (opieka wstęp bezpłatny), wtorek - czwartek, od godz.11.30

Turnieje gier edukacyjnych o rzemiośle na Podhalu i Orawie z nagrodami. Poprzez gry i zabawy edukacyjne dzieci poznają zapomniane zawody i przyswoją informacje zdobyte podczas zwiedzania ekspozycji stałej pt. „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku, miasto którego już nie ma”, na której pokazujemy dawne warsztaty rzemieślnicze. 2 i 9 lutego, od. godz. 13.00
Wystawy czasowe:

1 - 31 marca 2017 r. wystawa historyczna pt. „Śpij Kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie. Kwatera żołnierzy Legionów Polskich w Nowym Targu”

24 stycznia – 28 lutego 2017 r. wystawa prac wyróżnionych w konkursie plastyczno – fotograficznym pt. „Moja mała ojczyzna”.

Źródło: Muzeum Podhalańskie
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl