15.01.2017, 15:21 | czytano: 7704

WOŚP w Nowym Targu: spokojnie i bez rozmachu (zdjęcia)

NOWY TARG. Głównym organizatorem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Podhalu jest od kilku lat Akcja Serca. - Puszki odebrało około stu wolontariuszy. Na ulicach Nowego Targu jest ok. 50 osób zbierających datki - informuje Karolina z biura organizatora.
W akcji uczestniczą też wolontariusze z Białki Tatrzańskiej, Białego i Czarnego Dunajca. Jak przyznają organizatorzy - do godziny 15-tej sporo zarejestrowanych osób nie odebrało jeszcze puszek.
Od dwóch godzin w Miejskim Ośrodku Kultury trwają koncerty, licytacje i konkursy. Tradycyjnie dzień zbiórki zakończy o godzinie 20-tej "światełko do nieba".

"Na ulicach miasta kwestowała garstka wolontariuszy i ciężko było kogokolwiek spotkać, aby wrzucić datek do puszki. MOK w Nowym Targu nie przypomina tego, co bywało w ostatnich latach. Wydaje się, że jest coraz słabiej. Przed budynkiem pusto, brakuje całodziennych pokazów strażackich, policji, czy średniowiecznych wojowników, albo zadeklarowanych w programie pokazów ratownictwa Wodnego Pogotowia Ratunkowego" - komentują osoby spotkane na ulicach Nowego Targu.

Jednak strażacy są. Przeprowadzono też pokazy udzielania pomocy przedmedycznej. Według programu - strażaków będzie można spotkać do godziny 16.00. Jest także grupa rekonstrukcyjna żołnierzy, która od kilku lat wspiera organizację Owsiaka.

W tym roku puszki WOŚP znajdziemy w lokalach - m.in. Hi Fitness, Centrum Fitness Podhale, ADHD, Deja Vue, Lemon Bar, Plama, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej oraz w Miejskim Ośrodku Kultury.

O tym, że w MOK gra WOŚP można dowiedzieć się dopiero podchodząc pod same drzwi. Brakuje wielkiego serca, które podczas wcześniejszych edycji promowało imprezę. Można odnieść wrażenie, że 25. edycja Orkiestry przebiega dyskretnie i bez rozmachu. Trudno było zauważyć plakaty promujące wydarzenie, a szczegółowe informacje o imprezie pojawiły się dopiero kilka dni temu.

Zebrane podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy środki przeznaczone są na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz na opiekę medyczną seniorów.

s, ma/ zdjęcia: Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Wolontariusz WOŚP19.01.2017, 13:05
Zbieram na WOŚP od 8 lat. Karetka WOŚP uratowała mi życie. A WOŚP nie może dawać pieniędzy na organizacje imprez, bo im na to prawo nie pozwala..A jak władza miasta boi się ze ktoś na nich doniesie. Trzęsą się przed PIS. Wole żeby nie wspierali, bo tchórzy nam nie trzeba. A ślepy widzi że jakby nie WOŚP to w szpitalach była bieda nędza wegetacja. Nie chcesz wspierać nie wspieraj, ale nie zabraniaj innym. A jak będziesz w szpitalu to powiedz żeby cie nie leczyli sprzętem zakupionym przez WOŚP. I żeby ani twoje dzieci nie były leczone sprzętem WOŚP. A jak chcesz się dobrze leczyć to zamknij się i choć nie pluj jadem.
Dziękuję za uwagę życzę miłego dnia / nocy :)
wosp monoppol na charytatywe17.01.2017, 18:43
@z,**** no i bardzo dobrze ze urząd miast sie nie angażował to tylko pokazuje ze w poprzednich latach wielkość imprezy to zasługa miasta a nie wospu to miast musi wydać 30 tyś by wosp mógł uzbierać 50 tyś do puszek . ile w tym roku zebrano pewno też cos kolo 50 tyś a jak nie widać różnicy to po co przepłacać , no i czemu organizatorzy wospu nie zrobią sami imprezy tylko licza na miasto światełka do nieba sceny i innych bajerów nie bylo bo miasto nie zapłacilo?? to chyba wosp to powinien organizować
Lowca lemingow17.01.2017, 12:33
Michal współczuję twoim dzieciom takiego nienawistnego ojca. Po drugie Nfz jest do likwidacji. A po trzecie pisze o sprzęcie , budynkach zakupionych z budżetu za nasze podatki . Jakby bylo mniej urzedasow i jeden podatek np 10 procent to wszystko by było w szpitalu. Kapujesz czy nie?
do renkawa17.01.2017, 10:41
Michał - popuściło?
Po co te wrzutki o "Rydzyku"? Za przeproszeniem - h*** ci do tego gdzie i komu daję moją kasę. Ja nie wyśmiewam, że dajesz na wośp, więc i ty sie odwal czy ja daje na caritas, na dąb, na słoneczko polsatowskie czy na kościelną tacę.

Tacy jak ty - wyzywacie ludzi od wyznawców i zaślepionych a sam cierpisz na tę przypadłość. Dobrze napisała "starsza pani" - jak ktos przyzna że nie daje na tacę, czy na fundację jakąkolwiek - to nie robi to wrażenia ale jak powie, ze nie daje na owsiaka - to od razu wrzask się podnosi.

Wy jesteście chorzy i atakujecie zaślepieni jakąś nienawiścią do innych ludzi. Dajesz na wośp? to dawaj, ale po jaką cholerę atakujesz i wyśmiewasz tych co dają na inne cele?

Znam cie od lat, głupi nie jesteś - więc nie rozumiem co cię dopadło, ze piszesz takie głupoty.
Michał17.01.2017, 08:27
Łowca lemingów, podatnik,starsza Pani.
Jeśli bym miał liczyć na NFZ ZUS i innych złodziei.
To by mojej córeczki dziś nie było. Dzięki sprzetowi WOSP żyje.
To Wy żyjecie w amoku .Nie mówię że nie jestem wierzący tylko że Kościół z Rydzykiem na czele kradną w biały dzień a Wy ich bronicie. A NFZ. Idź dziś do dentysty na NFZ lub okulisty- pierwszy wolny termin za pół roku, zdążysz oślepnąć! No ale Was Rydzyk wyleczy....
Psychiatra17.01.2017, 04:19
Ola proszę sie udać do najbliższego punktu ze sprzętem z WOŚP. Jeszcze jest szansa , jeszcze nie jest za późno. Ten sprzęt sam leczy. Wsadzasz głowę bez mózgu do takiego sprzętu po 5 min masz głowę z mózgiem , ale sie pospiesz jest szansa na uratowanie.
ola16.01.2017, 23:31
podatnik takiego sprzety nie ma !!!! to nie musze nic popisywac !!!! bbbbuuuuuhhhhhaaaaaaaaahhhhaaaaaaaaaaa!!!!!
ola16.01.2017, 23:27
do tych co do mnie !!!! a swistak siedzi i zawija je w te sreberka !!!! hahahaha
ss16.01.2017, 23:04
do Hipokrates i Kloc. ze sprzętem zakupionym przez owsiaka jest tak,że szpitali, które zostały nimi obdarowane nie stać na serwisowania tak skomplikowanych i drogich urządzeń i w rzeczywistości po krótkim okresie użytkowania stoją bezużyteczne i zajmują miejsce. proszę sprawdzić czy tak nie jest. obecna zbiórka powinna być wydana na przywrócenie urządzeń do użytku!
z,****16.01.2017, 20:15
Wstyd, mało ludzi, mało fantów do licytacji a Nowy Targ pełen bogaczy władza nie stanęła na wysokości zadania przewodniczący wyszedł przed licytacją biedny każdy grosz Go goni.Przeciwnicy bądzcie honorowi i będąc w szpitalu nie korzystajcie ze sprzętu od Owsiaka poproście o dawne metalowe podrapane łóżka.Podhalanie! pomoc dzieciom, starcom i walka o ich życie ( to gwarantuje wyposażenie szpitala) jest zapisane w wierze chrześcijańskiej ale nie na pokaz tylko w czynach- gdzie ci wierzący??????????? to tylko raz w roku
Podatnik16.01.2017, 19:54
Ola michas i inni Wospowcy . Prosze napisac , ze nie chcecie byc leczeni sprzętami zakupionymi z budzetu panstwa tylko z serduszkiem . Ok . Napiszecie ? Komuchy robią was w konia buuuuuuhaha hehe hihehle hle.
Lowca lemingow16.01.2017, 19:22
Michal domin na Nfz idzie ok 70 mld zl rozumiesz, czy nie? Po drugie jakby policzyc czas poswiecony orkiestrze i wszystkie wydatki , yo by sie okazalo , ze jest minus 20 mln zl . A o jakis karteczkach , podpisach wlasnie gadaja lemingowate dzieciuchy i tyle. Czekam az jureczek wykona wyrok sądu. He he
Lowca lemingow16.01.2017, 19:18
Ola dzieciuchu , ile masz lat? Po drugie przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem. Mozesz przeczytac to jeszcze dwa albo piec razy , moze zrozumiesz.
ola16.01.2017, 18:46
lowca lemingow a kto CI broni ? wyjedz i sie zrzeknij !! jednego mniej
starsza pani16.01.2017, 16:40
Michał Domin - daruj sobie. Uczyć mnie miłosierdzia i robić mi wykłady nie będzie ktoś, kto sam innym złorzeczy.
Argumentacja Kalego - Michał może pisać głupoty, ale innym nie wolno mieć swojego zdania, bo Michał wyzwie ich głupków.

Michałowi nie przeszkadza, że sam krytycznie bardzo pisze o kościele i katolickich inicjatywach, ale broń Boże by ktoś napisał coś niepochlebnego o WOŚP.

Puknij się w czoło młody człowieku, bo bredzisz.

Cytat z kogoś mądrego: "Ciekawe, że jak nie daję na Caritas, albo na Budzik to nikogo to nie wzrusza, ale jak nie daj ę na Owsiaka to jestem h@#@# pie#$#$#@nym."
Michał Domin16.01.2017, 16:18
Wszyscy co piszecie te bzdury na temat WOSP to jesteście glupkami. Życzę wam abyście blagali o skorzystanie z tego sprzętu jak zachorujecie a na dzień dzisiejszy i powinniście zadeklarować że nie będziecie korzystać wtedy ze sprzętu zakupionego z tej aukcji.
Kozacy jesteście bo piszecie tu anonimowo. A w niedzielę do kościółka lecicie i na tacę Rydzykowi dajecie. ŻENADA.
Kloc16.01.2017, 13:41
Do SS. Cicho skromnie cię pochowają i śieczkę z caritasu zaświecą na grobie Buachhchchchaa
hej16.01.2017, 13:34
"Zebrane podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy środki przeznaczone są na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz na opiekę medyczną seniorów. " I na wille owsiaka.

Nie dziękuje. Wspieram Szlachetną Paczkę. Z niej 100% rzeczy trafia do potrzebująch i nie mam do tego wątpliwości. Z wosp niestety tego spokoju nie ma
jez16.01.2017, 13:12
Popis gorali POWALAJACY .....komentarze ,frekwencja TRAGEDIA .


Nie da sie Panu Bogu swieczke a diablu ogarek WSTYD
nowotarzanka16.01.2017, 13:09
Dlaczego nie było wolontariuszy na os.Bor w Nowym targu ani pod kościołem
kola16.01.2017, 11:14
Gdyby kilkudziesieciu Owsiaków przejelo role państwa w np. dbaniu o srodowisko, szkoly, drogi itp. to na co, do jasnej cholery pojda nasze skladki? Dotując Owsiaka dajesz politykom więcej kasy na marnotrawienie.
Nie ma takiego zjawiska w skali światowej, bo mądrzy ludzie wiedza, że wyręczając organy panstwowe zwalniamy panstwo od odppwiedzialnosci. Dlatego nie wspieram Owsiaka.
o co chodzi16.01.2017, 10:21
W Rabce,która jest Miastem Dzieci Swiata na ulicach nie było wolontariuszy tylko jak się okazało kilka grup młodych ludzi z puszkami zaszyło się w otwartych w niedzielę sklepach i tam kwestowało.Wczsowicze i mieszkańcy nie kryli oburzenia!Oczekuję,że Sztab WOSP z Rabki zajmie stanowisko w tej sprawie i wytłumaczy dlaczego kwesta miała taki charakter,a ew.słaby wynik zbiórki będzie tylko ich winą!
kola16.01.2017, 09:53
Gdyby kilkudziesieciu Owsiaków przejelo role państwa w np. dbaniu o srodowisko, szkoly, drogi itp. to na co, do jasnej cholery pojda nasze skladki? Dotując Owsiaka dajesz politykom więcej kasy na marnotrawienie.
Nie ma takiego zjawiska w skali światowej, bo mądrzy ludzie wiedza, że wyręczając organy panstwowe zwalniamy panstwo od odppwiedzialnosci. Dlatego nie wspieram Owsiaka.
Lowca lemingow16.01.2017, 06:17
Do Ola i innych lemingow od jakiś kartek. Nie daję ,nie dawałem i nie będę dawał na żadne fundacje. Wspieram osoby potrzebujące w inny sposób anonimowo indywidualnie. A takie karteczki jak chcesz to podpisze ,ale jak bede mogl sie zrzec obywatelstwa Polskiego i nie będę płacił podatków . Budżet NFZ to ok 70mld zł. I nie trzeba organizowac żadnych imprez .gdzie koszty przewyzszaja wpłaty. A jak chcecie dawać to dawajcie , tylko bez nienawiści , ze jak ktos nie daję to Pisior i inny h..j bo niestety takie wyzwiska od dajacych uslyszalem. Szanujmy sie.
Jerzy16.01.2017, 01:35
Hańba i wstyd to była w sejmie a kto chce to daje kto nie chce to nie daje. I proszę zauważyć jak wypowiada się owsiak nie mówi już że to jest "Wielka Pomoc tylko dzisiaj z ust owsiaka parę razy słyszałem " Wielka Gra"! Kto jest dociekliwy to to sprawdzi i porówna nawet z tamtym rokiem.
;)15.01.2017, 23:41
brawo Wy leki się skończyły czy po prostu nie działają???
www15.01.2017, 23:38
Do Hańba i wstyd! ...to cię zrobiła
miejscowy15.01.2017, 23:09
Gdyby nie WOŚP i Pan Jurek Owsiak to jak wyglądały by oddziały dziecięce w Prokocimiu. Każdy kto korzystał z opieki medycznej dla swoich pociech widział serduszka WOŚP. Nasze dziecko żyje dzięki lekarzom i nowoczesnym urządzeniom kupionym przez Pana Owsiaka za pieniądze dobrych ludzi którzy nie ulegają naciskom kościelnym. Czasami wstyd mi za to jak zachowują się nasi rodacy. PROSZĘ - Nie chcesz, nie pomagaj, ale nie przeszkadzaj innym.
ziutka15.01.2017, 22:21
było fajnie gimnazjum wystąpiło program na poziomie - szacun dla pań nauczycielek. Blusowcy dali czadu. Jeśli kto nic nie dał niech pierdół nie pisze! Ja dałam, zawsze wspieram, bo będę kiedyś stara! Owsiaka nie popieram do końca ale akcję tak! W MOKU byli ludzie cały czas!
przykryp15.01.2017, 22:10
@taka jedna - byłem cały dzień ;( Uważam, że cel szczytny dlatego zamilknę
pogodny15.01.2017, 21:50
Każdy ma swoje pieniądze i może wrzucić je nawet do bagna.
Hipokrates15.01.2017, 21:48
@SS nie zapomnij świeczuszki z Caritasu wziąść ze sobą do szpitala. Zapalisz ją sobie tam zamiast korzystać z urządzeń zakupionych przez WOŚP...
Polak15.01.2017, 21:27
Owsiak to jedyna taka organizacja na świecie ponieważ każde inne państwo kupuje sobie samo sprzęt do leczenia a u nas owsiak kupuje już od ponad dwudziestu lat i przez to że damy do puszki to płacimy na sprzęt dwa razy bo raz przy wypłacie a raz na owsiaka a sprzętu jak było mało tak nie ma. Nie daję owsiakowi ani kościołowi żyję pracuję płacę podatki i to powinienem z góry mieć zapewnione.
ola15.01.2017, 21:15
do ))< a wy nie obrazajcie tych ktorzy daja !!! nie chcesz dawac to nie daj ale nos przy sobie kartke z napisem ze jesli cos ci sie stanie to nie chcesz byc ratowany sprzetem od WOŚP !!!!! kazdy kto krytykuje niech napisze taka kartke !!!!!!
))<15.01.2017, 20:29
Dajcie na KOD, na WOŚP, dychę na Rycha ale nie obrażajcie tych, którzy nie dają, mogą mieć swoje zdanie.
Hańba i wstyd!15.01.2017, 20:29
Hańba dla wszystkich, którzy niszczą tę wspaniałą ideę. Czego się spodziewać po ciemnocie pisowskiej! Takiego chamstwa i propagandy nigdy nie było! Hańba i wstyd dla włodarzy Nowego Targu!
mileo15.01.2017, 19:30
Brawo dla tych co się angażują,zbierają i dla tych co wpłacaja!!! Nie dajmy sie zwariować,WOŚP jest niepowtarzalna.
taka jedna15.01.2017, 19:23
do **przykrp
A byłeś chociaż że tak piszesz??uważam że nie, natomiast ja z rodziną byłam i było ok. Dzieciaki zadowolone nie tylko te występujące ale i te na widowni!!Cała sala zapełniona o czymś jednak świadczy.
brawo Wy15.01.2017, 19:17
PiS przgra i przegonimy watahę bo PO tego nie zrobiła

Brawo Jurek Owsiak
wicher15.01.2017, 19:00
Ludziska bądźcie bardzo hojni bo Owsiak pracuje tylko jeden dzień w roku żeby mu starczyło ! :)
komuch15.01.2017, 18:54
ty strachu czerwoną legitymacje przed spaniem całujesz
ss15.01.2017, 18:52
Górale kupują świece Caritas, akcja cicha i skromna, a nie pompa w tv.
Paluch Tomcio15.01.2017, 18:09
A gdzież to GOPR ? W podziemiu ?
baciok@15.01.2017, 18:05
Dałem , nie chwalę się , nie potepiam, każdy ma swoje sumienie.
Słoik15.01.2017, 17:39
Nareszcie,dziękuje wszystkim.
luad15.01.2017, 17:09
Kto chce dać na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy toi tak da, kto chce to znajdzie miejsce gdzie można coś ofiarować,można wziąć udział w licytacji na aukcjach w internecie.
Dla chcącego nic trudnego.
strachu15.01.2017, 17:07
i co gorale ?tacyscie dobrzy a nie pomagacie ? boimy sie kelch ? boimy sie pisu ? obludni egoisci ! mieszkam juz 40 lat w nowym targu i daje , dawalem i bede dawal na orkierstre w ten jeden dzien w roku , a wy co !? znowu taca !? to jest ten wasz goralski katolicyzm ! oczywiscie nie wszyscy bo jest bardzo duzo ludzi dobrej woli i tak trzymac !
przykrp15.01.2017, 16:57
co jak co ale w MOK kompletny brak organizacji i to wynika raczej z braku umiejętności niż z braku miłości do WOŚP
STAŚ15.01.2017, 16:56
do Nie lubię górali.....zagarniaj , zagarniaj. Nie obrażaj Górali. Bo jeden redaktorek, który testował na Góralach, ma zakaz wstępu na Podhale. Każdy daje ile może, a przede wszystkim, wtedy gdy chce ! Jasne ?!!
goral15.01.2017, 16:51
Komentatorzy - nie bądżcie tacy bezczelni - sami pewno nie dajecie ani grosza a krytykować to pierwsi . Kto chce daje kto nie to nie . A swoją drogą w dobie internetu wiadomo gdzie idzie lwia cześć tych pieniędzy.
Górol15.01.2017, 16:51
Wroński ... ?? co to za typ .. ?
z ciekawości poszukałem, poczytałem,
beznadzieja ...
jeśli ten drugi jest tak samo bezpłciowy,
to nawet nie będę szukał ..
same frazesy i tyle ..
teraz się przejdę i wrzucę coś do puchy ..
jak co roku :)
i dobrze15.01.2017, 16:46
mi tam pasuje niech wosp sobie zbiera ile chce i gdzie chce ale żeby każde miasto płaciło za organizowanie imprezy dla wosp to przesada . maja mase sponsorów i popleczników czemu nie organizują sami imprezy tylko czekają na miasto , światełka do nieba też nie będzie bo urząd miasta fajerwerek nie kupi ?
z terenu15.01.2017, 16:19
No, w końcu ludzie zaczęli myśleć i czytać np.dziennikarzy Wrońskiego i Pospieszalskiego
Nie lubię górali15.01.2017, 15:46
Pisowska propaganda zadziałała, a górale ponoć tacy bogobojni i miłosierni. Dutki to oni lubią, ale zagarniać tylko dla siebie.
vs15.01.2017, 15:40
Nasze władze miasta boją się że pani poseł na nich doniesienie i nie dostaną na geotermie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl