24.01.2017, 09:30 | czytano: 3201

Policjanci i strażacy podnoszą swoje kwalifikacje

NOWY TARG. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej Nowy Targ uczestniczyli w szkoleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomoc, które zorganizowali członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ oraz Firma Akcja Serca z Nowego Targu.
Szkolenie zostało zrealizowane w celu podniesienia ich umiejętności. Odbycie tego kursu pozwoli na niesienie pomocy i ratowanie życia w trakcie realizowania zadań służbowych, niezależnie od miejsca, czy czasu..
66 godzinny kurs regulowany Ustawą Ministerstwa Zdrowia miał na celu przygotowanie wszystkich uczestników do fachowej i szybkiej realizacji różnorodnych zadań z zakresu ratownictwa.

Uczestnicy zapoznali się z organizacją ratownictwa medycznego, bezpieczeństwem własnym i poszkodowanego, oraz miejsca zdarzenia. Poznali zestawy ratownicze, elementy anatomii i fizjologii, a także ocenę poszkodowanego. W zakres szkolenia wchodziło również ocena poszkodowanego, zasady resuscytacji, zasady defibrylacji, działanie podczas wstrząsu i innych stanach nagłych / drgawki, cukrzyca, zawał, udar, zatrucie, podtopienie /, a także działanie w wypadku urazów mechanicznych, obrażeń / złamania, zwichnięcia / oraz urazów chemicznych, termicznych, czy elektrycznych. Przećwiczone zostały również taktyki działań ratowniczych, oraz ewakuacje ze stref zagrożenia.
Kurs KPP przeprowadzany został przez specjalistów -  instruktorów firmy Akcja Serca.

Weryfikacja wiedzy i nabytych umiejętności odbył się w oparciu o egzamin składający się z dwóch części: egzaminu teoretycznego i egzaminu praktycznego.

20 stycznia br. w sali konferencyjnej, w obecności zastępcy komendanta KPP Nowy Targ młodszego inspektora Macieja Kubiaka uczestnicy odebrali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności.
Składamy podziękowania dla organizatorów szkolenia - spotkało się ono ze sporym zainteresowaniem nie tylko funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ale również ich przełożonych.

tekst i zdj. M. Kapołka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
miescon27.01.2017, 19:36
Zainteresowanie szkoleniem części funkcjonariuszy duże. Klepią na komórkach aż piszczy. Strzeż nas Panie Boże przed pomocą tychże funkcjonariuszy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl