26.01.2017, 23:35 | czytano: 4056

Dzieci dzieciom, czyli akcja UNICEF-u "Wszystkie kolory świata" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowany został koncert pt. „Kolędowanie to duszy uwrażliwianie”. W tym roku wydarzenie połączone było z akcją UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Organizatorzy zebrali blisko 4,5 tys. zł.
Pół godziny przed koncertem w szkolnym holu trwała sprzedaż lalek uszytych i ofiarowanych przez uczniów. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na szczepionki ratujące życie dzieci z Angoli. Przesympatyczne laleczki szybko znalazły właścicieli.
Głównym wydarzeniem było jednak wspólne kolędowanie, które zgromadziło tłumy przyjaciół Szkoły, rodziców, a także radnych, z przewodniczącym Andrzejem Rajskim oraz radnym wojewódzkim Stanisławem Barnasiem.

Na początku zaprezentowały się dzieci z klasy pierwszej, które zatańczyły taniec kolorowych śnieżynek. Po nich wystąpiła rodzina Galiców, a następnie uczniowie na różnych instrumentach muzycznych intonowali kolędę, którą wszyscy zgromadzeni śpiewali.

Wystąpiła także gościnnie Schola Promyki oraz zespół muzyczny z ks. Danielem Tomczakiem z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Schola z Parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu z księdzem Tomaszem Bochnakiem. Część muzyczną zakończyło odśpiewanie kolędy "Cicha noc".

Po niej nastąpił licytacja 10 komisyjnie wybranych laleczek z akcji „Wszystkie kolory świata”. O niektóre z tych "szmacianek" toczyła się zażarta walka, a ich ceny ostateczne sięgały grubo powyżej ceny wywoławczej, jaką było 30 zł. Były też dary serca, podczas których wylicytowana przez dorosłego laleczka trafiała do innego dziecka. Niektórzy, mimo że nie udało się im wylicytować również ofiarowali kwotę do puszki.
Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Inicjatorzy akcji chcą uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W Nowym Targu zebrano dziś 4 tysięcy 360 złotych.

Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
AM29.01.2017, 11:36
Wspaniała akcja i fantastyczny wieczór! A przede wszystkim lekcja dla dzieci, że pomaganie innym daje prawdziwą radość!
G.l.27.01.2017, 08:49
Było wspaniale! Atmosfera, kolędy, szalona licytacja. Wielkie brawa dla wszystkich ! Dziękujemy !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl