30.01.2017, 20:08 | czytano: 1378

SMKL i Majeranki świętują (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Dziecięcy zespół regionalny Majeranki i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej z Chabówki obchodzą 12. urodziny.
Od ponad dekady działalność Doroty i Piotra Majerczyków i ich przyjaciół, przynosi zespołowi i stowarzyszeniu sukces za sukcesem. To nie tylko wysokie miejsca konkursach regionalnych, ale również zagraniczne wyjazdy, które należą do najbardziej spektakularnych dokonań stowarzyszenia. Niewiele zespołów regionalnych, jak Majeranki, może bowiem pochwalić się zagranicznymi wyjazdami do takich miejsc jak Peru, Meksyk, Turcja, Anglia, Ekwador, Niemcy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina. Takich wyjazdów i występów przed zagraniczną publicznością było w dwunastoletniej działalności zespołu o wiele więcej.
SMKL i Majeranki aktywnie działają również w Rabce-Zdroju i Chabówce, chętnie włączając się w organizację lokalnych wydarzeń. Ich znakiem firmowym jest oprawa góralska różnego rodzaju wydarzeń. W 2016 roku były to m.in. Orszak Trzech Króli, Niedziela Palmowa w Rabce-Zdroju czy Zielone Świątki w Chabówce. W ubiegłym roku zespół wydał też płytę z kolędami z regionu Kliszczaków i Zagórzan oraz podhalańskimi pastorałkami. Stowarzyszenie zaangażowało się także w zbiórkę pieniędzy na stację Drogi Krzyżowej do kościoła w Chabówce, którą ufunduje.

Do zespołu należy 103 dzieci. - Zainteresowanie wśród dzieci jest bardzo duże i co ważne, chętnie chodzą na zajęcia - potwierdza Dorota Majerczyk. - Nie byłoby to możliwe m.in. dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, którzy są wspaniali - dodaje.

Podczas spotkania opłatkowego w Siwym Dymi wystąpiła najmłodsza muzyka zespołu, adepci prowadzeni przez Jakuba Rusieckiego, odbył się występ Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój i koncert zespołu Ciupaga. Nie zabrakło także urodzinowego tortu.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
fun01.02.2017, 14:54
Cóż za OKRĄGŁY jubileusz!:)
do Z
Innym też się chce, a nawet robią to lepiej. Wyników jednak brak bo wszędzie do komisji wepchnięta Pani D.
Już nie mogę doczekać się Jubileuszu 12,5 !:)
Z31.01.2017, 19:47
robcanin zorganizuj ty coś a póżniej bier sie za krytkę innych .Dzięki Dorotko że ci się chce w tym trudnym Rabczańskim środowisku
rabczabnin31.01.2017, 09:57
a gdzie jest zespół Jana Janoty?
a czemu nie piszą jacy oni naprawde są? wygrywaja konkursy haha dzieki czemu kto wie? haha żenada
Zobacz pełną wersję podhale24.pl