22.02.2017, 14:21 | czytano: 1848

Beata Sabała-Zielińska nominowana w plebiscycie na Książkę Roku 2016

Beata Sabała-Zielińska, urodzona w Nowym Targu a związana z Zakopanem dziennikarka i pisarka, została nominowana do nagrody za książkę „Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką” w kategorii Autobiografia, Bigrafia, Wspomnienia.
Książka to opowieść żony zakopiańskiego himalaisty Macieja Berbeki, który w marciu 2013 roku zginął na Broad Peak.  „Dysputy i oskarżenia ciągnęły się tygodniami, tymczasem w Zakopanem, z dala od zgiełku, została pogrążona w rozpaczy rodzina Maćka Berbeki – jego żona Ewa i czterech synów. Od ponad trzydziestu lat ich wspólnego życia Ewa bała się właśnie tego momentu” - czytamy w recenzji wydawcy.
1 lutego wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl”. Nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach z 79 wydawnictw, w tym książka autorstwa Sabały-Zielińskiej. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem lubimyczytać.pl. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Czytelnicy mają czas do 28 lutego, aby wybrać Książki Roku 2016. 10 marca zostaną ogłoszone wyniki głosowania.

oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl