23.02.2017, 21:16 | czytano: 663

Ministerialne wsparcie dla zakopiańskich projektów kulturalnych

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotacje na działalność kulturalną i zakup sprzętu koniecznego do funkcjonowania organizacji i instytucji kultury. W tegorocznym konkursie o pieniądze z ministerialnej puli walczyło sześć podmiotów z Zakopanego. Dotacje otrzymały cztery projekty.
Największą kwotę - 322 800 zł. przyznano Stowarzyszeniu im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na organizację IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach”.
Docenione w roku poświęconym kompozytorowi zostało także Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, które na Rok Karola Szymanowskiego otrzymało 238 400 zł.

200 tys zł. wywalczyło Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, które za te pieniądze zakupi sprzęt potrzebny do wyposażenia magazynów. Nowe pomieszczenia do przechowywania eksponatów Muzeum wydzierżawiło od miasta w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji.

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wystąpił o środki na zakup sprzętu nagłośnieniowo-oświetleniowego. Ministerstwo przyznało na ten cel 55 tys. zł.

Uznania w oczach ekspertów oceniających wnioski nie znalazły trzy projekty zakopiańskich organizacji. Funduszy nie otrzyma wakacyjna trasa „Harnasi”, którą planowało Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza, projekt Parafii Niepokalanego Serca NMP w Zakopanem, która chciała pod Giewontem zorganizować prapremierę Kantaty "Totus Tuus - Całym Twój…” oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, które za pieniądze z Ministerstwa chciało wyposażyć nowo-powstałą salę kina studyjnego.

rk-w/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl