08.03.2017, 09:06 | czytano: 1886

Szansa dla młodych piłkarzy z Jabłonki

Deichmann Minimistrzostwa powracają w tym roku w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie, by po raz kolejny dać niezwykła szansę młodym, początkujących piłkarzom.
W ubiegłym roku turniej zgromadził blisko 20 000 dzieci z całej Polski. W tym roku w Jabłonce, Stowarzyszenie Kochamy Sport wraz z partnerem tytularnym, firmą Deichmann Obuwie przygotowali szereg dodatkowych atrakcji, z których miłośnicy piłki nożnej skorzystają już 8 kwietnia.
Zakończona w czerwcu 2016 roku dziewiąta edycja turnieju rozegrana została w 34 miejscowościach, a zwycięzcy zawodów pojechali na mecz Bayernu Monachium. Jak co roku, spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu.

Lata temu wybierając dyscyplinę sportową, która będzie promowała aktywność fizyczną wśród najmłodszych kierowaliśmy się wieloma kryteriami. Piłka nożna to jeden z tych nielicznych sportów, które uprawiać może praktycznie każdy, a jej podstawowe zasady znają po prostu wszyscy. Teraz, gdy większość dzieci ma dużo więcej zajęć niż jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, do szkół odwozimy je samochodem pod same drzwi, a konkurencją dla sportu są oszałamiające intensywnością kolorów ekrany, dynamiczne gry i elektroniczne dźwięki, trudno jest zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej. Pamiętamy jednak, jaką satysfakcję daje popołudnie spędzone w gronie kolegów i radość ze sportowej rywalizacji oraz strzelonych goli. Chcemy, aby najmłodsi również teraz mieli okazję poznać te niezwykłe emocje. - mówią organizatorzy turnieju.

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann Obuwie na rzecz realizacji dziecięcych marzeń i oczekiwań. Organizując Minimistrzostwa pragniemy zapewnić warunki do gry w jakich sami chcieliśmy uprawiać piłkę nożną w dzieciństwie. Dajemy szansę na odkrycie ponadczasowej radości wynikającej z piękna tego sportu. Mamy nadzieję, że przypominając pozytywne emocje rodzicom, również oni zechcą dołączyć do grona tych, dla których ruch jest po prostu czystą przyjemnością - dodaje Rudolf Guzik, współorganizator rozgrywek. Marka zawodów budowana jest w oparciu o rzetelność i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem.

Turniej odbędzie się po raz pierwszy w Jabłonce od 8.04.2017 do 4.06.2017, w godzinach 8-16. Rozgrywki skierowane są do dzieci w wieku 4-13 lat, które mogą zagrać w jednej z poniższych kategorii: U-7 (2010 i młodsi), U-9 (2008 i młodsi), U-11 (2006 i młodsi) i U-13 (2004 i młodsi). Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 697 643 505, a szczegółowy regulamin znaleźć można na www.kochamsport.pl/


Deichmann Minimistrzostwa - turniej piłkarski organizowany w ponad 35 miastach Polski, dla dzieci w wieku od 4 do 13 roku życia, przez Stowarzyszenie Kochamy Sport oraz firmę Deichman Obuwie.


mat. prasowy organizatora
Zobacz pełną wersję podhale24.pl