08.03.2017, 21:31 | czytano: 1921

Sołtys Kazimiera Czarna z Sidziny Liderem Roku 2016

Tytuł Lidera Roku 2016 w kategorii „Osoba”, przyznawanego w ramach konkursu przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia oraz Żywiecką Fundację Rozwoju, trafił w ręce sołtysa Sidziny, Kazimiery Czarnej.
Lider Roku to tytuł, który już od trzech lat otrzymują osoby i organizacje szczególnie aktywne społecznie. Główną nagrodę w kategorii „Organizacja społeczna” przyznano tym razem Teatrowi Młodych im. o. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa.
W trakcie Gali Dnia NGO w Kukowie, będącej spotkaniem organizacji pozarządowych z terenu powiatu suskiego, wadowickiego i żywieckiego, wyróżnienia „Przyjaciel Działaj Lokalnie” otrzymali również m.in. przedstawiciele samorządów ośmiu gmin, w tym Zawoi i Bystrej-Sidziny.
Kazimiera Czarna jest pierwszą w historii wsi Sidziny kobietą pełniącą funkcje sołtysa, a także prezesem prężnie działającego Stowarzyszenia Gospodyń „Sidzinianki”, członkiem rady parafialnej, a od niedawna członkiem Komitetu Rewitalizacji Gminy. To osoba od wielu lat zaangażowana w życie społeczności lokalnej, jej zainteresowania wiążą się ściśle z historią regionu i ludzi zamieszkujących te tereny.

oprac. Andrzej Habina/ źródło: Kulturalnie Bystra-Sidzina
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl