22.03.2017, 13:30 | czytano: 3701

Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach odebrana

Nowy, pięknie prezentujący się budynek Szkoły Podstawowej z przedszkolem dwu oddziałowym w Kluszkowcach jest już gotowy na przyjęcie dzieci. Szkoła uzyskała pozwolenie na użytkowanie, które uprawomocni się 27 marca.
O budowie szkoły w Kluszkowcach pisaliśmy wielokrotnie, opisując każdy kolejny etap budowy. Razem z wiosną nadszedł czas, aby doprowadzić inwestycję do końca i otrzymać konieczne zezwolenia.
Budynek szkolny zarówno z zewnątrz, jak i od środka wykończony został w duchu nowoczesności oraz z myślą o zapewnieniu komfortu dla jego użytkowników. Część z pomieszczeń - jak sale przedszkolne, czy szatnie wyposażone zostały w kolorowe meble i szafki. Pozostałe pomieszczenia - jak pokój nauczycielski, sekretariat, czy biuro dyrektora szkoły czekają już na kadrę. Jeszcze w kwietniu 2017 r. samorząd gminny złoży wniosek do Ministra Edukacji Narodowej o dofinansowanie na doposażenie szkoły w zakresie sprzętu szkolnego oraz pomocy dydaktycznych.

Po spełnieniu procedury przekazania budynku do użytkowania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu wydał decyzję na użytkowanie, która z dniem 27 marca 2017 r. uzyska prawomocność. Budynek zatem czeka już tylko na uczniów.

Samorząd gminny poczynił też kroki do zmiany siedziby Gminnego Przedszkola Publicznego w Kluszkowcach. 1 września przedszkolaki powędrują do nowej Szkoły Podstawowej, gdzie będzie mieścić się oficjalna siedziba gminnego przedszkola, w którym w dalszym ciągu będą funkcjonować dwa oddziały przedszkolne. Wzrośnie ilość miejsc w przedszkolu z 42 do 50, dla dzieci 3,4, i 5 letnich. Przedszkolaki będą mieć do dyspozycji dwie komfortowo urządzone sale do zajęć i zabaw edukacyjnych z pełnym zapleczem sanitarno – higienicznym. Sprzęt dostosowany do wieku dzieci, posiadający niezbędne atesty i certyfikaty, szafki dla każdego dziecka, stoliki i krzesełka, kąciki tematyczne. Ponadto przedszkole posiada obszerną szatnię oraz jadalnię z zapleczem kuchennym. Wyżywienie w przedszkolu będzie w formie cateringu.

opr. Aneta Markus
zobacz także
komentarze
bosok24.03.2017, 12:35
No i jak zbwykle BOSOKOM nie dogodzi. Lepiej było nic nie robić bo i tak źle. Ludzie jesteście poprostu wstrętni z tą swoją krytyką!!!!!
xyz23.03.2017, 21:12
a mnie sie jakos kolor nie podoba
Rob23.03.2017, 20:29
Obwieszczenie Sukcesu kolejny dowód samorządowej zaradności .To jest jakieś nieporozumienie w dzisiejszych czasach żeby nie było sali GIMNASTYCZNEJ w szkole to jest jakiś żart. Jak wybudują sale gimnastyczną ,basen to mogą odbębnić Sukces.Starą szkołe nadzór budowlany powinien dawno zamknąć
Ktoś, kto był dalej niż w Mieście.23.03.2017, 19:32
Wnętrza wykończone w duchu nowoczesności - z drewnianymi maskownicami na kaloryferach jak w latach 70tych... Miała być szkoła i jest szkoła, ale do jakichkolwiek standardów Pani Aneto temu obiektowi dużo brakuje. Co nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o inwestycje samorządowe na terenie Podhala i okolic.
kasa23.03.2017, 10:29
GRATULACJE!! a mało kto wierzył, że się uda. Udało się i SUPER!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl