23.03.2017, 17:40 | czytano: 1239

A jednak młodzi czytają...

CZORSZTYN. 32 tys. zł wyniesie dofinansowanie zakupu książek dla bibliotek szkolnych z terenu gminy Czorsztyn w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wniosek w tej sprawie złożony przez samorząd Gminy Czorsztyn został rozpatrzony pozytywnie a w gronie placówek, które otrzymały tegoroczną dotację znalazły się cztery placówki oświatowe tj: ZPO Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach, ZPO w Sromowcach Niżnych, Szkoła Podstawowa im. Dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych oraz Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach.
Obserwując wskaźniki w wymienionych bibliotekach należy stwierdzić, że pomimo ery komputeryzacji i techniki, książka również zajmuje ważne miejsce wśród uczniów placówek oświatowych. Dzięki pozyskanym środkom szkoły będą mogły wzbogacić aktualną bazę książkową szkolnych bibliotek, co także przełoży się na wzrost poziomu czytelnictwa. W ramach dofinansowania szkoły planują szereg działań, których celem jest promowanie czytelnictwa jak: lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze, konkursy literackie, czy akcja „Wymień książkę”.

W ramach pozyskanych środków do placówek trafią książki zakupione łącznie za kwotę 40 000 zł, z czego 8 000 zł stanowi wkład własny samorządu.

opr. Aneta Markus
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl