07.04.2017, 16:13 | czytano: 1621

Małopolska potęgą w młodzieżowych sportach zimowych

105 medali, w tym aż 29 złotych zdobyli małopolscy sportowcy, którzy uczestniczyli w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych. Dzięki temu wynikowi reprezentacja Małopolski zwyciężyła w klasyfikacji generalnej województw. Miesięczne zmagania podsumował Leszek Zegzda z zarządu województwa.
Małopolska zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych już po raz szósty. Przez prawie miesiąc w 14 dyscyplinach sportowych rywalizowali najlepsi w kraju zawodnicy w kategorii wiekowej juniora młodszego i juniora. Zmagania, w których uczestniczyło ponad 1100 młodych sportowców, odbywały się w kilku miejscowościach: Krynicy-Zdroju, Oświęcimiu, Nowym Targu, Bochni, Wieliczce, Zakopanem, Jurgowie i Suchem oraz słowackich Jakuszycach.
Z naszego regionu wszyscy młodzi sportowcy wyjechali w sumie z 430 medalami. Najlepiej w zmaganiach wypadli reprezentanci naszego regionu, którzy nie tylko zapewnili Małopolsce zwycięstwo w klasyfikacji generalnej województw, ale też okazali się bezkonkurencyjni w snowboardzie i narciarstwie alpejskim.

Na przygotowanie i przeprowadzenie XXIII OOM Województwo Małopolskie przeznaczyło 680 tys. zł.

UMWM, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl