18.04.2017, 19:48 | czytano: 545

Grand Off dzień drugi

kadr z filmu
NOWY TARG. W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowany ostanie pokaz filmów nagrodzonych podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off, czyli festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata. Wstęp wolny.
Pierwszy dzień pokazów Grand Off już 20 kwietnia (czwartek) o 19.00, a tu zapraszamy na i zapowiadamy już drugi dzień, czyli 21 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 , sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. W tym dniu kolejne spotkanie z filmami nagrodzonymi podczas 10. Edycji Festiwalu Grand Off, czyli festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata. Wstęp wolny.
W drugi dzień przeglądu pokażemy filmy z następujących kategorii: Najlepsza Aktorka - KROKI / TRAVELLING [‘24], reż. Karolina Zaleszczuk, Polska; Najlepszy Aktor - THE MALTESE FIGHTER [‘19], reż. Arev Manoukian, Malta; Najlepszy Dokument - BUDZIK / OUT OF THE BLUE [‘32], reż. Piotr Małecki, Polska; Najlepsza Animacja - L’ARBRE / THE TREE [‘15], reż. Lucie Sunková, Francja; Najlepsza Scenografia - PUPPENSPIEL / PUPPET PLAY [‘19], reż. Ares Ceylan, Szwajcaria; Najlepszy Film Polski - LOKATORKI / TENANTS [‘30], reż. Klara Kochańska, Polska.

Szczegóły i krótkie opisy filmów:
Najlepsza Aktorka
KROKI / TRAVELLING [‘24]
Osoba nominowana / Nominee: Nikola Raczko
Reżyser / Director: Karolina Zaleszczuk
Polska / Poland
Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną każe jej dorosnąć.

Najlepszy Aktor
THE MALTESE FIGHTER [‘19]
Osoba nominowana / Nominee: Malcolm Ellul
Reżyser / Director: Arev Manoukian
Malta
W czasach największej przemocy politycznej na Malcie, Carmelo, samotny ojciec i bokser z Valletty, by utrzymać siebie i syna Giuseppe, jest zmuszony dołączyć do skorumpowanego światka.

Najlepszy Dokument
BUDZIK / OUT OF THE BLUE [‘32]
Osoba nominowana / Nominee: Piotr Małecki
Reżyser / Director: Piotr Małecki
Polska / Poland
Budzik to klinika, w której dzieci w śpiączce czekają na przebudzenie. Przy łóżkach dzieci dyżurują rodzice, którzy prawie nie wychodzą z kliniki. Śpią na polowych posłaniach, które rozkładają obok szpitalnych łóżek – są zdeterminowani, by pomóc dzieciom wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

Najlepsza Animacja
L’ARBRE / THE TREE [‘15]
Osoba nominowana / Nominee: Lucie Sunková
Reżyser / Director: Lucie Sunková
Francja / France
Cykl życia wiekowego dębu rosnącego nieopodal wiejskiego domu. Z jego żołędzia wyrasta obok nowy dąb. Na skutek zniszczeń po silnej burzy stary dąb trafia do domu w roli rodzinnego stołu. Przez okno obserwuje, jak dorasta młody dąb. Aż pewnego dnia młode drzewo znika z horyzontu. Wkrótce, ku zdumieniu dojrzałego drzewa, ojciec rodziny przynosi do domu nowe dębowe krzesło.
Najlepsza Scenografia
PUPPENSPIEL / PUPPET PLAY [‘19]
Osoba nominowana / Nominee: Ares Ceylan
Reżyser / Director: Ares Ceylan
Szwajcaria / Switzerland
Ruben mieszka ze swoim surowym ojcem w domku położonym na odludziu, w lesie. Pewnego ranka słyszy, jak dzieci z miasteczka opowiadają makabryczne historie o jego ojcu i postanawia sprawdzić, skąd biorą się te plotki.

Najlepszy Film Polski
LOKATORKI / TENANTS [‘30]
Osoba nominowana / Nominee: Klara Kochańska
Reżyser / Director: Klara Kochańska
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się jako koszmar...

MOK w Nowym Targu
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl