27.04.2017, 18:09 | czytano: 2799

Porozumienie w sprawie poprowadzenia geotermii do Kościeliska

Fot. Regina Korczak-Watycha
Wójt gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i prezes Geotermii Podhalańskiej Wojciech Ignacok podpisali list intencyjny, w którym określili kierunek i harmonogram rozwoju sieci geotermalnej w stronę Kościeliska.
Podpisane porozumienie nakłada na gminę obowiązek ogłoszenia przetargu i sporządzenia projektu sieci w Kościelisku. Jego koszt to 1-2 mln. Geotermia zobowiązuje się w porozumieniu do pozyskania finansowania i przeprowadzenie całej inwestycji.
Przetarg ma być ogłoszony w ciągu miesiąca, projekt zaś ma być gotowy do 2019 roku. Do sieci geotermalnej podłączona ma być część wsi od granicy z Zakopanem do kościoła. W sumie zainteresowanie wyraziło ok. 500 właścicieli domów.

Podczas spotkania wójt Bohdan Pitoń podkreślał, że podpisanie tej umowy nie byłoby możliwe bez zaangażowania stowarzyszenia ECOścielisko, którego członkowie lobbowali na rzecz budowy geotermii w Kościelisku i zorganizowali zbiórkę deklaracji osób chętnych do przyłączenia się do sieci.

rk-w/ zdjęcia Regina Korczak-Watycha
zobacz także
komentarze
Jachu27.04.2017, 22:19
Ta kropka zamiast pseudonimu to symbol wielkości umysłu... Też bym się wstydził podpisać pod tak durnym postem. Wystarczy już tych "mądrych" uwag odnośnie cen geotermii. Rozumiem ludzi, którzy ogrzewają budynki wyłącznie "własnym" drewnem. Ale Ci którzy uczciwie kupują węgiel, koks za geotermię zapłacą minimalnie więcej, a zyskają sto milionów zalet ze zmianą ogrzewania.
.27.04.2017, 19:07
Przyjdzie pierwsza zima, pierwsze rachunki za ciepło i raz dwa będą zaś jeździły auta z węglem.
wiki27.04.2017, 18:11
W końcu...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl