10.05.2017, 12:00 | czytano: 1079

Warszawski sukces chóru

W kościele Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, Szczawnicki Chór Kameralny razem z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami, pod wspólną marką Baroque Collegium 1685- pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej, zagrał koncert, który zachwycił warszawską i  przybyłą specjalnie z Płocka, Inowrocławia czy Łodzi publiczność.
Był to już drugi koncert szczawnickich kameralistów w ramach prestiżowego cyklu pn.: 200 Kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego, organizowany przez Fundację UW oraz Instytut Muzykologii przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artyści otrzymali już wstępne zaproszenie na kolejny projekt w Warszawie.
W ramach cyklu Bach 200 UW, międzynarodowa formacja Baroque Collegium 1685, (…) wykonała w warszawskim kościele ss. Wizytek trzy kantaty Bacha: Ich freue mich in dir BWV 133, napisaną na trzeci dzień Świąt Bożego Narodzenia w roku 1724 oraz Liebster Immanuel BWV 123 i Sie werden aus Saba BWV 65, skomponowane na Święto Objawienia Pańskiego i wykonane 6 stycznia odpowiednio 1725 i 1724 roku. Cudowna muzyka; piękne, subtelnie oświetlone wnętrze późnobarokowego kościoła ss. Wizytek oraz niesamowite wykonanie złożyły się na niezapomniany muzyczny spektakl. Nawet pogoda dołożyła się do stworzenia magicznej atmosfery koncertu. Za murami kościoła grzmiała burza, w kościele - burza emocji... Na koniec koncertu pojawiła się jeszcze jedna burza - oklasków i owacji na stojąco. A chorał, który zespół wykonał na bis, i który wprowadził nie tylko wnętrze kościoła, ale i słuchaczy w stan niemożliwych do opisania wibracji są najlepszą recenzją sobotniego wydarzenia.(…)” - można przeczytać w recenzji Michała Orzechowskiego ( http://baroque-goes-nuts.blogspot.com).

- Dzięki życzliwości Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica próby do projektu odbywały się w udostępnionym Dworku Gościnnym w Szczawnicy, a dzięki wsparciu Pienińskiego Banku Spółdzielczego, warszawski koncert został zarejestrowany i już niebawem jego fragmenty będzie można obejrzeć na ogólnodostępnym kanale YT oraz w mediach społecznościowych – mówi Agnieszka Żarska.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe chóru
zobacz także
komentarze
kopacz szczawnicki11.05.2017, 11:00
Jaki włodarz taki chór .
ó/10.05.2017, 21:55
nowosądecki sukces hokeistów, siatkarzy, chóru, strażaków itd.
r/ i wszystko jasne:D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl