11.05.2017, 01:26 | czytano: 1910

"Czyste Tatry" - w czerwcu kolejna edycja akcji sprzątania Tatr

Zbliża się termin kolejnej edycji akcji, która przyciąga w góry tysiące wolontariuszy."30 czerwca sprawimy, że Tatry znów będą czyste! Pokażmy jak nie śmiecić i zostawmy Czyste Tarty!" zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Czysta Polska i Rafał Sonik - organizatorzy akcji, której główną ideą jest posprzątanie śmieci i odpadków pozostawionych przez turystów na tatrzańskich szlakach.
– Chcemy nie tylko pozbyć się papierków, puszek, czy butelek, ale także pokazać dobry przykład. Tak, by w przyszłości tych śmieci nie było wcale – mówi znany sportowiec i przedsiębiorca.
Tym razem akcja, która przyciąga do Zakopanego tysiące wolontariuszy, po raz pierwszy zostanie zorganizowana na Górnej Równi Krupowej. – Nowe miejsce bazy „Czystych Tatr”, to także nowa energia i zapał do bicia kolejnych rekordów – zapowiada Rafał Sonik. Dotychczas pole namiotowe, scena, base-camp z boiskami sportowymi i strefą relaksu zlokalizowane były na Dolnej Równi Krupowej, która aktualnie przechodzi remont. W ostatnich dniach ruszył proces rejestracji uczestników, którego można dokonać za pośrednictwem strony www.czystetatry.pl.

Wszyscy wolontariusze otrzymają darmowe miejsce namiotowe, a także pakiet prezentów od partnerów akcji. Rejestracja pozwoli także na bezpłatne wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Już po raz XX partnerem i sponsorem akcji został „Jan Niezbędny”. Firma przekaże uczestnikom niezbędne worki na śmieci, a także inne biodegradowalne produkty do obsługi strefy gastronomicznej base-campu.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lhotse11.05.2017, 09:13
a kiedy będzie akcja " Czyste Gorce" ? Bo syf niemiłosierny miejscami...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl