16.05.2017, 21:21 | czytano: 1935

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

"W podziękowaniu dla rodzin zastępczych oraz w ramach propagowania idei rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego powiatu, Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej organizuje Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku odbędzie się 20 maja w Karczmie Sywor w Kościelisku o godz. 10.30" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.
Organizatorem Dnia Rodzicielstwa Zastępczego jest Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej – Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zakopanem oraz Urzędu Miasta Zakopane. Swój wkład w organizację spotkania ma również zespół Beaty Bełtowskiej „Beti & Bobas”.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006 r. w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce. Święto to przypada na dzień 30 maja.

"Rodziny zastępcze to ludzie którzy podjęli się tej pięknej i niezwykle trudnej misji, są to często krewni dzieci, ale także ludzie niespokrewnieni, którzy przyjmując pod swój dach dziecko, zobowiązali się do zapewnienia mu jak najlepszych warunków bytowych, rozwojowych oraz emocjonalnych. Są to ludzie, dla których dobro dziecka jest najwyższą wartością. Zależy nam, aby ludzie, którzy mają czas i miłość w sobie zgłaszali się do Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Zakopanem w celu stania się rodziną zastępczą" - przypominają organizatorzy spotkania.

Po przejściu procedury kwalifikacyjnej oraz odpowiednim szkoleniu można zostać rodziną zastępczą spokrewnioną, zawodową lub specjalistyczną.

mat. prasowy, opr.s/ Na zdjęciu zeszłoroczna zabawa w Kościelisku
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wrak18.05.2017, 08:07
Podziwiam Was Zastępczy Rodzice.Jesteście WIELCY. Mam dwóch wyprodukowanych przez mnie ,,studentów,,(do magisterki nie długo mają i dalej haru tato) nogi i ręce mi już odpadły.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl