17.05.2017, 18:49 | czytano: 2229

Studenci na targach budownictwa (zdjęcia)

Koło Naukowe MODULOR brało udział w XXII edycji Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Studenci z pomocą wykładowców przygotowali stoisko promujące kierunek architektura Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Chcąc jak najlepiej wpisać się w temat wydarzenia "WALCZYMY O CZYSTE POWIETRZE NA PODHALU", grupa przyszłych projektantów postanowiła przygotować ekologiczny boks wystawowy, dając drugie życie materiałom codziennego użytku, które niestety zazwyczaj lądują w pojemnikach na odpady. W ten sposób powstała m.in. ścianka oraz lada, zbudowane w większości z odzyskanych przez studentów papierowych tub czy płyt OSB.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wywieszone rysunki i projekty, które przyciągnęły spojrzenie niejednego z przechodniów. Wisienką na torcie naszego stoiska były zdecydowanie meble, takie jak fotele i leżak, skonstruowane z wcześniej wspomnianych tub, których wygodę potwierdziły tłumy zwiedzających. Studenci nie tylko dobrze się bawili, ale poprzez aktywne wejście w strukturę wystawową dostali również możliwość nawiązania współpracy w środowisku budowlanym, co – miejmy nadzieję – zaowocuje w przyszłości.

Pierwszy występ na tego typu targach został zwieńczony wyróżnieniem za kreatywną prezentację stoiska, przyznanym przez jury w drugi dzień wydarzenia. Swoją obecnością ceremonię wręczenia nagród uświetniła dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr inż. arch. Maria Ponikiewska-Arct. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez rektora naszej uczelni, ks. dr. hab. Stanisława Gulaka, prof. PPWSZ.

Tekst: Paweł Tomera
zobacz także
komentarze
gg20.05.2017, 12:10
Swietna sprawa i że się wam chciało. Efekt super
da sie ?- da sie!18.05.2017, 09:23
brawo
obserwator18.05.2017, 08:48
gratulacje za kreatywne stoisko, super pomysł
żak18.05.2017, 08:20
Niesamowite.Dawniej na studiach zawsze był recykling, butelek nie wyrzucałem.Do skupu, nie do sklepu(na wymianę) bo by nie było na bilet do domu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl