24.05.2017, 16:38 | czytano: 2979

Rozmawiali o dopalaczach. Będą wzmożone kontrole

Arch. Podhale24.pl
Zakopiańska policja, prokuratura, sanepid i urząd miasta przyjęli deklarację, w której zobowiązali się do wzmożonych kontroli punktów handlujących dopalaczami oraz do organizacji akcji profilaktyczno-edukacyjnych w zakopiańskich szkołach na temat zagrożenia dla zdrowia, jakie niosą te środku odurzające.
Handel dopalaczami odbywa się m.in. w lokalach przy Krupówkach. Służby od dłuższego czasu nie mogą sobie również poradzić z punktem przy ulicy Nowotarskiej. Mimo wielu akcji, kontroli, nakazów i zatrzymań, do tej pory nie udało się wyeliminować w Zakopanem sklepów oferujących dopalacze.
Spotkanie w tej sprawie odbyło się w siedzibie Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem.

W trakcie spotkania prokurator rejonowy wraz z komendantem policji omówili sposób działania organów ścigania w przypadkach ujawnienia wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej osób dokonujących tego procederu. Kwestia ta została również przedstawiona przez pracowników inspekcji sanitarnej w zakresie prowadzonych działań oraz odpowiedzialności i kar administracyjnych dla osób produkujących lub wprowadzających te środki do obrotu.

Podczas spotkania wskazano na znaczący negatywny wpływ dopalaczy na zdrowie, szczególnie młodych ludzi stosujących tego typu specyfiki. W tym zakresie istnieje nadal potrzeba szerokiej akcji informacyjnej.

Na spotkaniu zwrócono uwagę na fakt, że działalność punktów handlowych oferujących dopalacze, oprócz skutków społecznych, niesie za sobą także wymiar ekonomiczny. Lokale, w których odbywał się handel nimi, mają później niższą wartość.
Na koniec spotkania przyjęto również wspólną deklarację w zakresie wzmożonych działań kontrolnych oraz prewencyjnych, a także akcji profilaktyczno – edukacyjnych w zakopiańskich szkołach.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Zły24.05.2017, 18:43
,,Mimo wielu akcji,kontroli,nakazów,zatrzymań,nie udało się wyeliminować w Zakopanym sklepów oferujących dopalacze,,.Nie rozumiem. Kto te kontrole robi? Klienci?
miejscowy24.05.2017, 17:42
a BLASZAK , koło psiarni też zamkniecie , bo jak na razie interes się kręci
Zobacz pełną wersję podhale24.pl