28.05.2017, 18:02 | czytano: 1515

Podwójne zwycięstwo „Septymy”

Julia Jarząbek 14 letnia solistka Studia Piosenki „Septyma” działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu podbiła serca jury V Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego, który odbywał się w Warszawie. Nowotarżanka zdobyła I miejsce, a zachwyciła komisję wspaniałym wykonaniem, piękna barwą głosu i energią, która charakteryzuje ludzi pochodzących z regionu Podhala.
W jury zasiadali – Urszula Dudziak – światowej sławy wokalistka jazzowa, Krzysztof Sadowski – pianista jazzowy, kompozytor, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego oraz Joanna Morea - kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej.
Dla Julii był to szczególny czas. Zaproszona została na warsztaty jazzowe przez Krzysztofa Sadowskiego, jak również odwiedziła miejsce, gdzie pochowane zostało serce wielkiego Polaka, pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina. Powtórnie mogła wykonać przygotowane utwory podczas Gali Koncertu Laureatów na Nowym Świecie w Warszawie.Drugie zwycięstwo odniosła rówieśniczka Julii , koleżanka z „Septymy” Martyna Plewa. Ona to otrzymała I miejsce w Małopolskim Festiwalu Piosenki w Krakowie na interpretację utworów Piwnicy pod Baranami. Pięknym głosem, ale także wspaniałą choreografią do utworu Martynka podbiła serca jury. Tym razem w jury zasiadali: Jacek Korohoda - artysta muzyk, współpracował z artystami Piwnicy pod Baranami tj. Marek Grechuta, Beata Rybotycka, Agnieszka Chrzanowska Małgorzata Perc - pianista, dyrygent, wieloletni pedagog, nauczyciel emisji głosu Tomasz Grochot - artysta muzyk, związany z Piwnicą pod Baranami Jarosław Kaganiec - artysta muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami.

Obie dziewczynki do konkursu przygotowała Dorota Kret
.
mat prasowy, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl