30.05.2017, 12:06 | czytano: 673

Kolejna edycja "Szkoły Trzeźwych Kierowców"

W nowotarskim Urzędzie Miasta odbyła się kolejna edycja spotkania pn. ,,Szkoła Trzeźwych Kierowców”. Spotkanie było adresowane do kursantów prawa jazdy i miało na celu przeciwdziałanie przypadkom jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.
Część szkolenia, dotyczącą zagadnień związanych z nadużywaniem alkoholu poprowadził Tadeusz Waradzyn – terapeuta. Następnie uczestnicy szkolenia wysłuchali zagadnień prawnych, które omówił Jerzy Kozieł – przedstawiciel Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Wykład ten był ilustrowany fotografiami z wypadków, które wydarzyły się na terenie powiatu nowotarskiego z udziałem nietrzeźwych kierowców. Ta forma ,,terapii wstrząsowej” wywarła na uczestnikach szkolenia największe wrażenie.

Ważne zagadnienia podejmował również Wojciech Nowak – egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Kolejną częścią spotkania były warsztaty, dotyczące korzystania z licznika trzeźwości, na podstawie którego można w przybliżeniu określić zawartość alkoholu we krwi oraz śledzić czas pozostawania pod jego wpływem. Zarówno liczniki trzeźwości, ulotki ,,Kierowca miał tylko czy aż 0,2 %”, jak również broszura ,,Alkohol i kierowca” zostały przekazane uczestnikom szkolenia.

Szkolenie zostało zorganizowane przez burmistrza Nowego Targu, Radę Programową ,,Bezpieczne Miasto”, Komendę Powiatową Policji, Miejską Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
zdenerwowana30.05.2017, 14:07
a kiedy ktoś podejmie walkę z nietrzeźwością na osiedlach miasta, wydane są pozwolenia na sprzedaż alkoholu każdemu bez sprawdzania czy to jest w ogóle konieczne , czy na danym terenie jest dużo osób uzależnionych korzystających tylko z tych sklepów bo tam choćby byli na ,,czterech nogach to alkohol im sprzedają, liczy się tylko kasa a pijaństwo trwa bez końca,Weście się za to i doprowadźcie a nie jakieś pogaduszki.W tych sklepach kupują tez kierowcy alkohol i nieraz zdarza się że po wypiciu piwa odjeżdżają.Powinno się odebrać koncesje tym sklepom a sprzedaż alkoholu powinna być tylko w sklepach z alkoholem a nie z chlebem , proszkami ,art.szkolnymi , dla dzieci itd....I gdzie jest policja aby sprawdzić te obiekty, ostatnio w niedziele na rynku na ławeczce lezy pijak i nikt tego nie widzi.Alkohol to wróg rodzin alkoholików zróbcie coś z tym .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl