04.06.2017, 23:01 | czytano: 994

Festyn „O Uśmiech Dziecka” w Promechatce (zdjęcia)

Pienińska Akademia Sportowa wraz z Centrum Rekreacji i Kultury Promechatka zorganizowały festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Pierwszym punktem programu były sportowe konkurencje indywidualne. Zadaniem każdego dziecka biorącego w nich udział było przejście wszystkich ośmiu stacji, na które składały się m.in.: wyścigi w workach, skok w dal, podnoszenie ciężarów, turlanie piłki na pobliską górkę oraz rzut woreczkami do celu. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich konkurencji na karcie, którą dostawali zawodnicy pojawiało się hasło: AKADEMIA. Każdy zawodnik po ukończeniu zmaga dostawał pyszną kiełbaskę.
Następnie zaprezentowały się zespoły taneczne z Pienińskiej Akademii Sportowej oraz gościnnie w pokazie tańca akrobatycznego dziewczęta z Maniów. Potem odbył się pokaz szczawnickiej straży pożarnej. Strażacy pokazywali najmłodszym sprzęt, jakim dysponują oraz zapraszali ich do swojego wozu. Ostatnim punktem strażackiego pokazu był orzeźwiający prysznic, tak bardzo potrzebny w upalny dzień.

Kolejnym punktem były konkurencje drużynowe. Było między innymi przeciąganie liny- dzieci kontra rodzice oraz siatkówka balonikiem napełnionym wodą. W trakcie dyskoteki wybierano najlepszych tancerzy.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa, w której udział wzięły wszystkie dzieci uczestniczące w konkurencjach indywidualnych. Do wygrania były bardzo cenne nagrody: piłki do nogi, deskorolka oraz hulajnoga. Była również możliwość porozmawiania z kajakarzami z Klubu Sportowego Pieniny.

Przez cały czas trwania festynu można było spróbować swoich sił, wspinając się po ściance, obsługiwanej przez ratowników GOPR ze Szczawnicy. Na chętnych czekały również boiska do piłki siatkowej, piłki nożnej i badmintona oraz strzelnica. Organizatorzy spowodowali, że z dziecięcych twarzy ani na moment nie znikał uśmiech.
W przeprowadzeniu festynu „ O Uśmiech Dziecka” pomagała młodzież ze szczawnickiego gimnazjum.

wb/ pieniny24
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl