05.06.2017, 10:29 | czytano: 1961

XIII Dzień Dziecka z Leaderem w Krościenku (zdjęcia)

Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny już po raz ósmy zorganizowana festyn z okazji Dnia Dziecka.
Imprezę uroczyście otworzyła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku. Następnie na scenie zaprezentował się zespół dziecięcy „Małe Pieniny”. Swoje talenty pokazali także uczestnicy projektu „Pieniński Mistrz Tradycji”. Kolejnym punktem był humorystyczny występ teatru szkolnego „Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Krościenku. Tym razem jego członkowie pokazali adaptację teatralną wiersza Juliana Tuwima pt: „Rzepka”.
Następnie na scenę wyszli członkowie zespołu polsko-romskiego „Mali Krośnicanie”. Ich występ składał się z dwóch części: góralskich tańców oraz pokazu kultury Romów.
Na zakończenie wystąpił zespół „ Białopotocanie” z piosenkami dziecięcymi. Był on przeplatany pokazem muzycznych talentów dzieci z kółka muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krościenku.

Przez cały czas trwania festynu pomiędzy licznie zebraną publicznością przechadzał się i pozował do zdjęć Pieniek Czorsztyński. Na wszystkich małych głodomorów czekała wata cukrowa, słodycze oraz lody. Odważniejsze dzieci mogły natomiast skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, którą obsługiwali ratownicy GOPR z Krościenka.

Festyn prowadził Józef Szałwia - dyrektor GOK w Krościenku.

Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl