11.06.2017, 19:20 | czytano: 1639

Zakończyły się Mistrzostwa Polski modeli szybowców. Nowotarżanin na podium (zdjęcia)

NOWY TARG. W tym roku Sekcja Modelarska Aeroklubu Nowy Targ po 4-letniej przerwie podjęła się organizacji Mistrzostw Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B. W ciągu dwóch dni udało się rozegrać 5 rund, co w sumie przełożyło się na 180 sklasyfikowanych lotów.
Sobota od rana bardzo wietrzna, momentami porywy wiatru sięgały 9 m/s. W takich warunkach wielu pilotów nie mogło sobie poradzić w urywającymi się noszeniami i w konkurencji na długotrwałość musiało lądować przed czasem, tracąc cenne sekundy. W konkurencji prędkościowej przy tak silnym wietrze modele często były dociążane dodatkowym balastem o masie do 1,5 kg. Najlepszy czas w tym zadaniu na odcinku 600 m uzyskał Michał Skarwecki z Bielska-Białej uzyskując wynik 15,84 sekundy. Ze względu na nadchodzącą burzę organizator był zmuszony przerwać sobotnie loty.
Niedziela powitała wszystkich słońcem i praktycznie zerowym wiatrem. Rozpoczęto ok. godz. 9 dokończeniem odległości i długotrwałości dla pozostałych grup. Zawodnicy tą konkurencję latali po 6 osób jednocześnie, co bardzo przyspieszyło zawody, a liczne stada młodych ptaków wskazywały kominy termiczne.

Ostatecznie Mistrzostwa Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B wygrał Michał Skarwecki z Bielska-Białej, drugi był Jerzy Mataczyno z Wrocławia, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Morawski z Aeroklubu Nowy Targ.

Zawody były zorganizowane przez Sekcję Modelarską Aeroklubu Nowy Targ,a patronat objął Aeroklub Polski oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ, który ufundował puchary dla zwycięzców.

organizatorzy, zdj. R. Bestyński, Sz. Morawski
zobacz także
komentarze
majka12.06.2017, 15:46
bo to jest pięna frajda
K.M.12.06.2017, 10:51
Gratulacje
b11.06.2017, 21:42
I Duzi chłopcy mieli frajdę!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl