13.06.2017, 18:57 | czytano: 1247

Zakopiański Szlak Znakomitych Polaków

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Willi Koliba, Muzeum Tatrzańskie zaprezentowało swój najnowszy projekt - Szlak Znakomitych Polaków. Jego otwarcie, połączone ze spacerem utworzonym szlakiem odbędzie w najbliższy piątek o godz. 11.00 w Willi Koliba.
Oprócz przygotowania i oznakowania szlaku, Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane wydało przewodnik pod redakcją Zbigniewa Moździerza i Macieja Krupy.
Na Szlak Znakomitych Polaków składa się z 41 obiektów w Zakopanem, które które zostały zbudowane w stylu zakopiańskim. Z budynkami tymi związanych jest ponad 100 wybranych osób, które ważne były w historii zarówno samego Zakopanego, jaki Polski. na szlaku upamiętnione zostały osoby bardzo znane, jak Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, czy Helena Modrzejewska, ale także te, o których dawno już zapomniano.

Pomocny w zwiedzaniu szlaku ma być nie tylko wydany przewodnik, ale także specjalna aplikacja, która za pomocą QR kodów przenosić nas będzie do informacji o konkretnych miejscach i osobach.

rk-w/
zobacz także
komentarze
Komisja14.06.2017, 22:55
Tak beznadziejnej dyrektor muzeum jeszcze nie miało. Dom kultury zrobiła a nie muzeum.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl