14.06.2017, 10:03 | czytano: 1032

Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu. Przypomną, że są w społeczeństwie

21 czerwca po raz kolejny na Podhalu obchodzone będą Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.
Powiat nowotarski przystąpił do projektu pn. „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”, który ma na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z tego regionu. Realizuje go Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu. Projekt zakłada prezentację talentów i możliwości osób o obniżonej sprawności oraz przypomnienie lokalnej społeczności, iż są oni obecni w społeczeństwie.
W pierwszym wydarzeniu pod nazwą: „Integracyjna impreza plenerowa” przewidziane są atrakcje: warsztaty z aerobiku i zumby, gry i zabawy sportowe; przeciąganie liny, unihokej,- ringo, bieg w workach, badminton. Inne atrakcje dla uczestników to: mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy –trial, zajęcia z hipoterapii, fotobudka. Dla najmłodszych kącik plastyczny.

Kolejne wydarzenia w ramach projektu, spotkanie ze sztuką i sportem połączeni, zaplanowane są na wrzesień i październik br.

Zaprasza się osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu subregionu podhalańskiego do bezpłatnego udziału w przewidzianych atrakcjach. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie: www.soswnr1.nowytarg.pl.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl