16.06.2017, 13:54 | czytano: 2448

Procesja Bożego Ciała w Nowem Bystrem (zdjęcia)

15 czerwca w parafii Nowe Bystre obchodzona była uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
W tym roku podczas pięknej słonecznej pogody odbyła się najdłuższa procesja w tej parafii - z kaplicy w Słodyczkach do kościoła w Nowem Bystrem. O godzinie 11 w kaplicy odprawiona została uroczysta suma, po czym wyruszyła procesja.
Na trasie procesji przygotowane zostały cztery ołtarze: pierwszy przy szkole w Słodyczkach przygotowany przez mieszkańców Słodyczek; drugi w Nowem Bystrem przy skręcie na Słodyczki przygotowali go mieszkańcy górnej części Nowego Bystrego; trzeci koło skrzyżowania do Zębu, zbudowali mieszkańcy tamtej części parafii; czwarty przy remizie OSP przygotowali druhowie OSP i mieszkańcy dolnej części Nowego bystrego.

W procesji, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Matuszyk, licznie uczestniczyli mieszkańcy parafii i goście, druhowie OSP Ratułów i Nowe Bystre, dzieci komunijne i rocznicowe, rodzice z małymi dziewczynkami, które sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, chłopcy w wieku przedszkolnym, którzy dzwonili dzwoneczkami. Poczty sztandarowe wystawiły: OSP Ratułów i Nowe Bystre, Związek Młodzieży Ratułów, Związek Podhalan Nowe Bystre.

Muzykanci uświetnili uroczystość przygrywając w trakcie procesji. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i uświetnienia tegorocznej procesji oraz funkcjonariuszom Policji i Straży Pożarnej zabezpieczającym trasę przemarszu.

Tekst i zdjęcia: Zbigniew Sikora / więcej na www.nowebystre.pl
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl