18.06.2017, 21:08 | czytano: 1007

Spotkanie z Januszem Radgowskim

Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" zaprasza w poniedziałek 19 czerwca do Galerii Jatki na spotkanie z cyklu "Wiedzieć... Mam Wam coś do powiedzenia". Gościem wieczoru będzie Janusz Radgowski.
Maratończyk na wózku - odbył już dwie duże wyprawy: z Krakowa do Sopotu (01.05.2014 - 15.05.2014 "Zdobędę Swój MOUNT EVEREST" - Na wózku przez Polskę) i z Rzymu/Watykanu do Wadowic (02.04.2015 - 11.05.2015 r. "Każdy Ma Swój MOUNT EVEREST").
Z wypraw zebrał kwotę, którą w całości przeznaczył na leczenie i rehabilitację Czarka - chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe i epilepsje oraz Klaudusi - dziewczynki chorującej na neuroblasdomie typ IV.

Obecnie Pan Janusz planuje pomoc Zuzi, która cierpi na zespół wad wrodzonych. Dla niej to właśnie chce dokonać rzeczy wyjątkowej, otóż - przejechać wózkiem aktywnym przez USA od Pacyfiku - z miejscowość Seatle WA do Lewes DE nad Atlantykiem. W sumie ponad 5 tysięcy kilometrów na wózku.

Przedsięwzięcie to jest wyczynem sportowym na skalę globalną i w tym przedsięwzięciu pomagają mu harcerze z Podhala, jak również Grupa Motocyklowa "ZBÓJE Z GÓR", której Janusz Radgowski jest członkiem, a którzy pomogli mu zebrać pieniądze na wózek aktywny, organizując imprezę w Karczmie "Siwy Dym" gdzie przez całą noc grało 14 kapel i wszyscy bawili się do białego rana.

O tej i poprzednich wyprawach opowie Pan Jacek w poniedziałkowy wieczór na który organizatorzy zapraszają mieszkańców Miasta i okolic. Jeżeli ktoś zechce wesprzeć finansowo wyprawę Janusza Radgowskiego - będzie mógł to zrobić.

organizatorzy, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl