21.06.2017, 20:55 | czytano: 1408

Koncert absolwentów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)

JABŁONKA. Pięknym koncertem w sali Orawskiego Centrum Kultury zostały podsumowane osiągnięcia pierwszego rocznika absolwentów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jabłonce.
Na sali gościł wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Maria Staszkiewicz oraz Rodzice i uczniowie klasy czwartej cyklu czteroletniego.
Koncert prezentował w jak najszerszym zakresie osiągnięcia czterech lat nauki. W repertuarze solowym można było usłyszeć: Karolinę Świetlak na trąbce, Agnieszkę Harkabuzik i Annę Zborek na fortepianie, Alicję Kulawiak i Annę Misiniec na skrzypcach, Klaudię Czerwień i Kacpra Bąka na akordeonie, Magdalenę Hollę na gitarze, Natalię Stopiak na saksofonie. W kwartecie wystąpiły grając na fletach Magdalena Chmura, Paulina Możdżeń, Martyna Kubacka i Patrycja Chmura.

Ozdobą koncertu były występy zespołów szkolnych. Kamila Karkoszka zagrała na fortepianie, a Jonasz Pieronek na skrzypcach w repertuarze koncertowym z orkiestrą szkolną pod dyrekcją Jakuba Gucika. Chór szkolny Cantemus Arvensis przygotowany przez Krystynę Ciesielską zaśpiewał trzy pieśni, a całość koncertu zakończył brawurowym występem szkolny Big-Band pod wodzą Piotra Bednarczyka.

Solistom akompaniowali na fortepianie Aleksandra Jeleńska oraz Marek Ciesielski, a trudne początki szkoły i jej krótką historię przedstawił w swoim wystąpieniu wójt Antoni Karlak. Po koncercie odbyło się spotkanie uczniów, ich rodziców i pedagogów przy obficie zastawionym stole ufundowanym przez rodziców czwartoklasistów, a organizowanym przez Radę Rodziców Szkoły. Szczególne podziękowania należą się przewodniczącej Rady Rodziców Joannie Pakos. Jolancie Garbiarz zaś ukłony za przygotowanie pamiątkowego tabla.

tekst i zdj. organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl