22.06.2017, 10:57 | czytano: 1443

Krościeńskie Ognisko Muzyczne zakończyło rok szkolny

arch. organizatora
Wczoraj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym działającym przy OSP w Krościenku nad Dunajcem połączone z koncertem uczestników zajęć.
Powitania przybyłych gości dokonał Krzysztof Szewczyk - pomysłodawca a zarazem kierownik OM. Rok szkolny 2016/2017 ukończyło 22 młodych muzyków kształcących się na instrumentach takich jak: flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, sakshorn a nawet gitara basowa.
Ognisko działa już dwa lata, swą działalnością rozbudza artystyczne pasje i przygotowuje dzieci i młodzież do dalszego kształcenia muzycznego. Dzięki intensywnej pracy pedagogów znaczna część uczestników zajęć zasila szeregi miejscowej orkiestry dętej.

Wśród przybyłych gości był Piotr Ciężkowski - Prezes OSP w Krościenku n.D. a także Jan Dyda - Wójt Gminy Krościenko n.D., który na zakończenie występów zabrał głos: „Bardzo się cieszę, że inicjatywa którą współfinansuje działa tak prężnie i efektywnie. Tym bardziej cieszy fakt, że to działanie wychodzi na przeciw potrzebom lokalnej społeczności i przyczynia się do kultywowania wielopokoleniowej tradycji naszych ojców”

źródło: Ognisko Muzyczne
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl