29.06.2017, 13:20 | czytano: 2158

Podhale Tour 2017 - III etap już 2 lipca

zdj. Michał Adamowski
Już w najbliższą niedzielę 2 lipca, odbędzie się kolejna odsłona zawodów kolarskich Podhale Tour, czyli wyścig o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna. W tegorocznych zmaganiach cyklu, jest to najdłuższy, liczący ponad sto kilometrów etap, ze startem w Rabie Wyżnej.
Trasa po niewielkim podjeździe do przełęczy w Pieniążkowicach, prowadzi przez niemal połowę dystansu po płaskich drogach Podhala, zahaczając o Czarny Dunajec, Jabłonkę, by malowniczą siódemką powrócić do miejsca startu, gdzie zacznie się „piekło”.
Pisząc to mam na myśli potworne męki, jakie czekają kolarzy, którzy trzykrotnie będą pokonywać owiany legendą, czterokilometrowy podjazd na przełęcz w Harkabuzie, gdzie usytuowana jest meta.

Będzie to przełomowy etap w tegorocznej rywalizacji Podhale Tour, gdyż finałowa czasówka za dwa tygodnie w Spytkowicach, tylko w niewielkim stopniu może skorygować ustanowioną „piekielną” klasyfikację. A w generalce póki co prowadzi pochodzący właśnie z Raby Wyżnej, Adam Wójcik UKS Podwilk, mający ponad dwuminutową przewagę nad Wojnarowskim Markiem i Habratem Maciejem, obydwaj reprezentującym team 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE. Szanse na zwycięstwo i zdobycie Pucharu Podhala ma jeszcze co najmniej kilkunastu zawodników, tak że walka zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Zapraszamy do udziału w zawodach również amatorów, i mastersów, to wielka gratka ścigać się w jednym peletonie z uznanymi , wyczynowo uprawiającymi kolarstwo, zawodnikami. Mamy nadzieję, że w niedzielę będzie pogodnie i na trasie przejazdu, licznie stawią się kibice by dopingować swych faworytów.

Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, a GOK i Gmina Raba Wyżna partnerami wspomagającymi. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.
Tak jak zawsze, imprezą towarzyszącą, będą zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej, „Mini Podhale Tour”. Dodatkowe informacje - m.in. regulaminy, trasy etapów itp. - znajdują się na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl