03.07.2017, 11:33 | czytano: 854

TPN zaprasza na "Wakacyjne wędrówki z przyrodnikami"

Tatrzański Park Narodowy proponuje letnie wędrówki w towarzystwie pracowników TPN. W każdy wakacyjny wtorek będzie to spacer dla rodzin z dziećmi, w czwartki - turystów dorosłych. Nie będą to przejścia typowo turystyczne, raczej spacery połączone z edukacją przyrodniczą. Udział w nich jest bezpłatny.
Taka wycieczka to możliwość zapoznania się z problematyką ochrony przyrody Tatr oraz działalnością Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wędrówki będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek wakacji. Prowadzone będą przez pracowników Parku, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Wtorkowe wycieczki dla rodzin z dziećmi poprowadzi Tomasz Zając, a czwartkowe – dedykowane turystom dorosłym – Tomasz Skrzydłowski. Prowadzący będą czekali na uczestników w oznaczonych punktach. Początek każdej wyprawy to godzina 8.00 rano, przewidywany koniec około godziny 12.00. Uczestnicy, wchodząc do Parku, wykupują bilet wstępu. Powinni być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe itp.). Proponowane trasy nie są trudne (organizatorzy mogą zrezygnować z fragmentów zaplanowanej trasy w przypadku pogorszenia pogody lub stwierdzenia, że uczestnicy mogą sobie nie poradzić z trudnościami). Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach (upadek na kamienistym szlaku, z wysokości, możliwość spotkania żmii, niedźwiedzia czy innych dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa, załamanie pogody itp.) i podejmują ryzyko uczestniczenia w wyprawie na własną odpowiedzialność. Prowadzący ma prawo odmówić udziału w wycieczce osobom naruszającym przepisy obowiązujące w parku narodowym lub nieodpowiednio wyposażonym, w sposób zwiększający ryzyko wypadku (np. niewłaściwe obuwie). Uczestnicy wyprawy mogą w każdym punkcie trasy zrezygnować z dalszej wspólnej wędrówki i kontynuować wycieczkę samodzielnie.Wycieczki przeznaczone są dla turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi, a nie dla grup zorganizowanych.

Opis i harmonogram tras na lipiec dostępne są na naszej stronie: http://tpn.pl/nowosci/wakacyjne-wedrowki-z-przyrodnikami-1

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl