05.07.2017, 12:30 | czytano: 1399

Ogniem i Młotem i na Szkle

ZAKOPANE. Planowana na przełomie lipca i sierpnia (od 15 lipca do 15 sierpnia) wystawa twórców ludowych, członków Stowarzyszenia "Regionalizm i Sztuka" to kolejne wydarzenie w ramach cyklu Ignacjańskie Spotkania ze Sztuką na Górce.
Regionalizm i Sztuka jest organizacją, która zajmuje się promowaniem sztuki ludowej i jej twórców.
- Na wystawie "Ogniem i Młotem na Szkle" będziemy oglądać przedmioty kowalstwa artystycznego wykonanego przez Wojciecha Gąsienice-Walczaka, który w tym roku obchodzi 45. rocznicę pracy artystycznej. Motywy roślinne wykorzystane w Jego pracach są odzwierciedleniem roślinności tatrzańskiej. Aby ubogacić wystawę, planujemy połączyć prace kowalskie z obrazami malowanymi na szkle, których autorką jest Anna Arczyńska- wnuczka Konstantego Steckiego Seniora, który to swoją kolekcję obrazów podarował Muzeum Tatrzańskiemu. Pragnę podkreślić, że obrazy zdobywał w czasie kiedy zastępowano je jakże modnymi w owym czasie oleodrukami. Inspiracje artystyczne Pani Anna czerpie z dziadkowej kolekcji, przez co możemy podziwiać ten bajkowy świat - wyjaśnia o. Jacek, organizator Ignacjańskich Spotkań ze Sztukę.

Wystawę można będzie oglądać w kościele OO. Jezuitów na zakopiańskiej Górce. Wernisaż w sobotę 15 lipca po mszy o godzinie 18.oo.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl