07.07.2017, 11:00 | czytano: 2324

III Festyn Rodzinny "Wesoła Rodzina" (zdjęcia)

Na boisku sportowym w Zaskalu odbył się III Festyn Rodzinny pod nazwą „Wesoła Rodzina”, zorganizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” gmina Szaflary.
Bezalkoholowa impreza odbywająca się w ramach kampanii „No Promil No Problem”, której mottem była trzeźwość w rodzinach, a celem integracja środowiska lokalnego oraz dzieci i rodziców, przyciągnęła rzesze mieszkańców, a także gości.
Na scenie wystąpiły: dzieci z zespołu regionalnego „Mali Zaskalanie” działającego przy ZSPiG w Zaskalu, którego instruktorami są Anna Mrowca oraz Janusz Gaculak, które zachwyciły wszystkich swoim śpiewem i tańcem.

Zaprezentowały się dzieci z przedszkola pod wezwaniem „Anioła Stróża” w Szaflarach, które otrzymały gromkie brawa za swój występ artystyczny, schola „Gloria Dei” z Zaskala pod przewodnictwem Elżbiety Poniedziałek, która jak zwykle dała piękny koncert, a także niezawodna Ola Lichaj, która swoim pięknym głosem zachwyciła publiczność.

Ciekawy program muzyczno – wokalny zaprezentowali uczniowie ze s Szkoły w Zaskalu, udowadniając, że w Zaskalu nie brakuje talentów i już pewnie niedługo powstanie nowy zespół. Wielką atrakcją festynu okazał się występ kabaretu Marusynianki, które swoim występem zachwyciły i rozbawiły publiczność, zbierając zasłużone brawa. Na koniec zaprezentował się Arkadiusz Marczyk, który uczył chętne osoby prawidłowej techniki Nordic Walking, zachęcając do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez Urząd Gminy w Szaflarach.

Jak zwykle można było liczyć na strażaków z OSP Zaskale, którzy pochwalili się sprawnością fizyczną i zaprezentowali akcję gaśniczą, a także swój nowy wóz strażacki, w którym każde dziecko mogło sobie zrobić zdjęcie. Dodać tu należy, iż strażacy w tym dniu zajęli I miejsce podczas gminnych zawodów strażackich, udowadniając, że są w formie nie tylko podczas festynu. Seniorzy z klubu sportowego Skalni Zaskale rozegrali mecz wraz ze swoimi kolegami z grupy juniorów, wspaniale się przy tym bawiąc Niespodzianką okazała się wygrana tych młodszych. Czy seniorzy dawali fory „młodym”? – to już niech ocenią kibice. Również strażacy pomimo zmęczenia podjęli się próby pokonania swoich kolegów z klubu sportowego podczas koleżeńskiego meczu, mocno dopingowanego przez kibiców.

Dla rodzin organizatorzy przewidzieli mnóstwo konkursów z cennymi nagrodami, między innymi: Dla całych rodzin: przenoszenie dzieci w worku, rzut beretem, robienie przysiadów z dziećmi na barana, rysowanie kolorową kredą, a dla mam przyszywanie guzików na czas. Dzieci miały do wyboru rzucanie woreczkiem do celu, bieg z jajkiem, strzał na bramkę w alkogoglach, który przyniósł dużo śmiechu, gdyż prawie nikt nie trafił w piłkę, mogli się tym samym przekonać jak czuje się człowiek będąc pod wpływem alkoholu i różnego rodzaju wyścigi. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs STRONG TEAM polegający na przerzucaniu przez tatusia i dziecko opony na czas.
Nie zabrakło też atrakcji takich jak dmuchana zjeżdżalnia i kule wodne od Stanisława Kozika - notabene członka Związku Podhalan z okolicy Łącka. Trwała też loteria, do której ściągały tłumy dzieciaków. Przez cały czas trwania imprezy można było zakupić kiełbaski i oscypki z grilla, watę cukrową i popcorn, a także poczęstować się ciastem domowej roboty, napojami zimnymi i słodkościami, także jedynymi jogurtami z Podhala ufundowanymi przez Zakład Produkcji Jogurtu „Magda” z Szaflar, który w swojej ofercie ma sprzedaż hurtową, ale także detaliczną oferując zakup już nawet 1 sztuki jogurtu.

Po raz kolejny impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągnęła rzesze rodzin z dziećmi, które długo jeszcze będą wspominać wspaniałą zabawę. Organizatorzy zapraszają wszystkich za rok.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” gmina Szaflary serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie byłoby tak wspaniałej zabawy, Jackowi Król za bezpłatne udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, a także rodzicom licznie zaangażowanym w przygotowanie samego festynu jak i jego przebieg.

Nadesłała przewodnicząca ZDR „Trzy Plus” Edyta Skowyra / oprac. r./
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl