10.08.2017, 16:21 | czytano: 2319

Będą wspólnie patrolować lasy

Karpacki Oddział Straży Granicznej i Lasy Państwowe zawarły porozumienie o współdziałaniu i wzajemnej współpracy. Jego efektem będą wspólne patrole m.in. w górach.
Obie strony zobowiązały się m.in. do wzajemnego przekazywania bieżących informacji, prowadzenia wspólnych działań w strefie nadgranicznej, wzajemnego udzielania pomocy na rzecz ochrony granicy państwowej oraz zabezpieczania surowców i produktów gospodarki leśnej, a także prowadzenia wspólnych szkoleń.
Porozumienie podpisali komendant KaOSG ppłk SG Stanisław Laciuga oraz dyrektor RDLP w Krakowie Jan Kosiorowski.

Na mocy porozumienia funkcjonariusze Wydziału Odwodowego KaOSG oraz funkcjonariusze z placówek SG w Tarnowie oraz Zakopanem, będą pełnić służby w ramach współdziałania z nadleśnictwami z Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Gorlic, Gromnika, Krościenka, Krzeszowic, Limanowej, Łosia, Miechowa, Myślenic, Nawojowej, Niepołomic, Nowego Targu, Piwnicznej oraz Starego Sącza.

Tym samym zwiększy się częstotliwość wspólnych patroli Straży Granicznej ze Strażą Leśną na terenie województwa małopolskiego.

Źródło: KOSG, oprac. r/
zobacz także
komentarze
kornik drukarz11.08.2017, 16:34
Tak Lasy Państwowe będą patrolować z KOSG. Bu ha ha ha ...No pewnie .Nie za darmo i nie bez powodu. Tylko że to ani nikomu nie potrzebne ani pożytku z tego żadnego. No chyba ze włączą w te patrole córki leśniczego. Bu ha ha ha ha.
BMW11.08.2017, 07:02
I na co to komu bez mała wszędzie są już rezerwatu i hodowla Kornika
Zobacz pełną wersję podhale24.pl