16.08.2017, 14:59 | czytano: 1855

Góralski Mundial w Łopusznej (zdjecia)

Na boisku „Orlik” obok szkoły w Łopusznej odbył się Góralski Mundial, czyli I Turniej Piłkarski o Puchar Przechodni Związku Podhalan. Do turnieju zgłosiły się drużyny z oddziałów związku z Ostrowska, Jazowska, Obidzy, Harklowej, Dębna i Łopusznej.
Łącznie rozegrano 8 meczy, w których strzelono aż 32 bramki. Najstarszym zawodnikiem był Marian Klamerus z oddziału Łopuszna. Królem strzelców turnieju został Dawid Chmielak ze ZP Harklowa z dorobkiem 4 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrana została Anna Biel ze ZP Jazowsko.
Zwyciężył oddział Związku Podhalan w Harklowej. W nagrodę otrzymał puchar, który będzie ich własnością aż do przyszłorocznego turnieju. Drugie miejsce zajął oddział z Ostrowska, a trzecie z Dębna.

Turniej sędziowali Jarosław Chowaniec, Wojciech Warmuz, Eugeniusz Gromala.

Cel imprezy była integracja pomiędzy członkami oddziałów Związku Podhalan. Mecze były rozgrywane w miłej atmosferze współzawodnictwa, a wszyscy kibicowali wszystkim, świetnie się przy tym bawiąc. Każda z drużyn otrzymała również pamiątkowy dyplom za udział.

Organizatorem turnieju był Związek Podhalan Oddział Łopuszna, którego prezesem jest Mateusz Buła. Współorganizatorzy: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej i dyrektor Dorota Chowaniec, Koło Gospodyń Wiejskich Łopuszna i przewodnicząca Jolanta Łęczycka oraz sołtys wsi Kazimierz Dziga.
Sponsorzy nagród: Związek Podhalan Oddział Łopuszna – Puchar Przechodni, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, Sołtys wsi Łopuszna Pan Kazimierz Dziga, Stadnina Koni Łopuszna, Sklep Spożywczy Wiesława Jarząbka oraz Zakład Stolarski EURO-okna Korkos.

Źródło: organizatorzy, fot. Konrad Makowski
Może Cię zainteresować
komentarze
juhas17.08.2017, 19:31
Brawa za pomysł. Gratulacje dla wszystkich, zwłaszcza dla Harklowej:)
stąd tam17.08.2017, 09:20
Ale była atmosfera jak na prawdziwym mundialu
pawons17.08.2017, 09:19
Prezes Buła działa oby tak dalej :)
Piłkorz16.08.2017, 22:26
Gratulacje dla organizatorów, świetny pomysł i świetne wykonanie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl