20.08.2017, 17:43 | czytano: 1509

Międzynarodowy mecz piłkarski w Ostrowsku

W Ostrowsku zmierzyły się na boisku drużyny NK Metalac Medurić (Chorwacja) z Reprezentacją Oldbojów Podokręgu Piłki Nożnej. Wynik meczu 2:5.
Zawody rozpoczęły się od odegrania i odśpiewania hymnów chorwackiego i polskiego, co nadało spotkaniu bardzo uroczystego charakteru. Potem zaczęła się rywalizacja sportowa mimo, że warunki były bardzo trudne, gdyż padał nieustannie rzęsisty deszcz. Nie przeszkadzało to jednakże piłkarzom obu drużyn w rozegraniu dobrego i mimo wyniku - bardzo wyrównanego meczu. Należy dodać, że goście nie wykorzystali w końcówce spotkania rzutu karnego obronionego przez bramkarza gospodarzy, a także nie zdobyli bramki w stuprocentowej sytuacji „sam na sam” - po trafieniu Chorwata w poprzeczkę, bo wynik byłby zgoła inny.
Po spotkaniu prezes Podokręgu Bogdan Górnik wręczył gościom - drużynie chorwackiej - pamiątkowy puchar, a wszyscy zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym przy grillu. Z tego co już wiadomo - spotkanie zaowocowało nowymi kontaktami i planami co do rewanżu w przyszłym roku w Chorwacji.

Dla uzupełnienia informacji pragnę dodać, że Chorwaci to potomkowie Słowaków, którzy na początku XX wieku wyemigrowali z Orawy słowackiej do ówczesnej Jugosławii w poszukiwaniu pracy i chleba, tam się osiedlili i dziś stanowią w okolicy Zagrzebia mocną diasporę słowacką reprezentowana przez obecnego w Ostrowsku Prezesa Josipa Jozefczika.

Przy okazji pragnę serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się do organizacji i rozegrania meczu, a to szczególnie animatorowi ze Słowacji Józefowi Fabry, Prezesowi Podokręgu Bogusławowi Górnikowi, Gabrielowi Szumalowi – kierownikowi Reprezentacji Oldbojów, a także Prezesowi Dunajca Ostrowsko – Tomaszowi Wróblowi i Sekretarzowi Dunajca Ostrowsko – Andrzejowi Karpielowi.

Składy:
NK Metalac Medurić: Szymon Kudła, Mario Śoufek, Boźo Posejpal, Luka Vincetić, Mario Matejaćić, Ivan Mtejaćić, Elvis Nilutinović, Tomislav Brabec, Ivan Kuharić, Leo Letvećuk, Ivan Cvitaś.
Reprezentacja Oldbojów Podokręgu: Marcin Rejczak, Piotr Sobczak, Daniel Anioł, Bogdan Karpiel, Jarosław Szeliga, Bogusław Górnik, Paweł Galik, Józef Hełdak, Jacek Długopolski, Jakub Cekwas, Bogdan Ostwald, Paweł Podczerwiński, Mariusz Chmielarczyk, Stanisław Kunka, Tomasz Wróbel, Przemysław Zagata, Gabriel Szumal

Bramki:
Cvitaś -2
Galik -2 , Zagata , Karpiel , Cerwas
Sędziowie :Paweł Barwiński , Michał Garb , Anna Koczocik

Obserwował i przekazał relację Roman Matyasik
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl